Muusikapäeva gala 2021. Foto: Muusikapäev / Rasmus Kooskora

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti muusikanõukogu tunnustasid rahvusvahelisel muusikapäeval muusikamaastiku parimaid. Rõõmustame väga, et seekordsete preemiate hulgas oli erakordselt palju muusika- ja teatriakadeemiaga lähedalt seotud inimesi.

2021. aasta Eesti muusikanõukogu preemiate laureaatide seas olid:

  • Orkestridirigeerimise juhtiv professor Arvo Volmer. Interpretatsioonipreemia – silmapaistev ja laiahaardeline rahvusvahelise dirigenditegevus, märkimisväärne panus eesti orkestri- ja ooperikultuuri arengusse.
  • Kooridirigeerimise juhtiv professor Hirvo Surva. Kultuurkapitali preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest – oluline panus eesti kooriliikumisse suunanäitajana, laulupidude üldjuhi ja dirigeerimise õppejõuna.

2021. aasta helikunsti sihtkapitali aastapreemia saajate hulgas olid: 

  • Heliloomingu juhtiv professor Toivo Tulev – rahvusvahelise haardega sügav ja haarav looming ning mitmekesiselt helisev panus EMTA heliloomingu õpetusse.
  • Klaveri vanemlektor Sten Lassmann – järjekindla ja väljapaistva tegevuse eest muusikamaastikul, suure panuse eest Eesti muusika jäädvustamisel.
  • Kitarri ja kitarripedagoogika lektor Kirill Ogorodnikov – kõrgetasemeliste kontsertide ja Eesti muusika esituste eest.
  • Klaveri ja instrumentaalkammermuusika lektor Maksim Štšura – kõrgetasemelise rahvusvahelise kontserttegevuse eest solisti ja kammermuusikuna.
  • Koori- ja orkestridirigeerimise külalisõppejõud Kaspar Mänd – tipptasemel esiettekannete ja Pärnu Linnaorkestrile uue hingamise andmise eest.
  • CoPeCo õppekava kaasjuht ja nüüdismuusika vanemlektor Taavi Kerikmäe, kaasaegse improvisatsiooni lektor Theodore Lee Parker, nüüdismuusika külalisõppejõud Tarmo Johannes ja Ekke Västrik koos Doris Hallmägi ja Mihkel Tombergiga Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli liikmetena – viljaka ja entusiastliku tegevuse eest: Sven Grünbergi “Hingus” lahtimuukimine ja taasesitus, hariv ja avardav loengusari ning omanäolised kontserdid ja otsingud.
  • EMTA doktorant Anna-Liisa Eller – kandle hääle sidumise eest baroki ja nüüdiskõlailmadega sooloplaadil “Strings Attached”.
  • EMTA doktorant Alisson Kruusmaa – märkimisväärselt tiheda loomingulise ja esiettekannete rohke hooaja eest.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali nõukogu valis preemiate saajad välja avalikult esitatud kandidaatide hulgast, Eesti muusikanõukogu preemiate žürii valis laureaadid välja muusikanõukogu liikmete üles seatud kandidaatide hulgast.

Muusikapreemiate pidulik üleandmine toimus rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril rahvusooperis Estonia. Gala lavastaja ja stsenarist oli Veiko Tubin ning kunstiline juht ja dirigent Arvo Volmer.

Rohkem infot kõikide preemiate saajate kohta leiab ERR kultuuriportaal‘ist.