Eile, 12. märtsil kuulutati välja eelmise aasta parimad eestikeelsed kõrgkooliõpikud. Esikoha pälvis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse professor Kerri Kotta koostatud õpik “Muusikateooria”. 

Raamatu puhul toodi esile teose laia pinda ning suurt kasutajaskonda kõikide muusikat õppivate inimeste seas. Raamat on kõikidele tasuta kättesaadav veebis.

Kotta õpik keskendub lääne klassikalisele muusikale ja selle teooriale. Raamatu keskne fookus on kunstmuusikal, täpsemalt selle tonaalsel praktikal (common practice), mis hõlmab euroopa muusikaloos üldisemas plaanis ajajärku 1700–1900. Lähemalt saate raamatust uurida SIIT.

Kotta teose kõrval kuulutati esikohta jagama “Geoinformaatika” õpik, mille autorid on on Raivo Aunap, Kiira Mõisja, Tõnu Oja ja Jüri Roosaare.

Programmi juhtkomitee esimees ning Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et eestikeelsete kõrgkooliõpikute konkursi eesmärk on tunnustada eesti teaduskeele arendamist ning eestikeelse terminoloogia rakendamist. „Toetades ja tunnustades eestikeelsete kõrgkooliõpikute väljaandmist soodustame Eesti oskuskeele arengut,“ ütles Kärtner. „Igas valdkonnas peab olema võimalik kasutada eesti keelt ka akadeemilises arutelus.“

Konkurssi korraldatakse alates 2010. aastast Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel. Konkursile võib esitada ka kõrgkooliõpikuid, mis pole välja antud riikliku programmi raames, kuid on pälvinud akadeemilise kogukonna tähelepanu.

Allikas: Apollo RaamatuportaalArchimedes