25. novembrist 3. detsembrini 2021 leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss, millest võtab osa 34 noort klaverimängijat 13 riigist.

Järjekorras neljanda Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi kõik kolm vooru toimuvad EMTA suures saalis. Osalejaid hindab rahvusvaheliselt tunnustatud pianistidest koosnev žürii koosseisus Eteri Andjaparidze (esinaine, Gruusia/USA), Ivari Ilja (Eesti), Juris Kalnciems (Läti), Antti Siirala (Soome) ja Igor Cognolato (Itaalia).

Lisaks pianistidele Eesti lähiriikidest võõrustab konkurss muu hulgas klaverimängijaid Hispaaniast, Prantsusmaalt, Indoneesiast, Jaapanist, Korea Vabariigist ja Hiinast. “Loodan, et vaatamata pandeemiast tingitud keerulisele olukorrale ning avalikel üritustel kehtivatele piirangutele pakub konkurss põnevust ja meeldejäävaid kunstielamusi, avastab uusi talente ning annab lavakogemusi, millele on edaspidises loomingulises elus kindel toetuda,” kommenteeris muusika- ja teatriakadeemia rektor Ivari Ilja.

Nõudlik kava annab pianistidele võimaluse näidata oma oskusi eri tahkudest. Esitada tuleb nii traditsioonilisi etüüde, klassikalist suurvormi, muusikat läbi erinevate ajastute ning kohustusliku punktina ka Eesti muusikat. Finaalvoorus saavad kuus parimat esitada klaverikontserdi koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Arvo Volmeri juhatusel.

Konkursi kava ja reeglitega on võimalik tutvuda kodulehel tipc.eamt.ee ning Facebookis @tallinninternationalpianocompetition. Esimene ja teine voor on publikule prii sissepääsuga, piletid finaali on saadaval Fientas.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006), Kristi Kapten (2011) ja Anna Szałucka (2016).

Konkurssi korraldavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liit.