Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia ning Itaalia suursaatkonna koostööprojekt „TUTTO VERDI“, mille raames linastuvad kõik G.Verdi ooperid jätkub juba 7. septembril kell 11.00 ooperiga Giovanna d´Arco („Jeanne d´Arc ehk Orleans´i neitsi”). Sissepääs tasuta!

Verdi ooperite linastusted toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis (Tatari 13, Tallinn) ning neist osasaama on teretulnud kõik huvilised, eriti aga gümnaasiumiõpilased, muusikaõpetajad, muusikakoolide õpilased ja õpetajad, itaalia keelt õpetavate ülikoolide õppurid ja õppejõud, muusikatudengid jt.

“Kogu Verdi ooperiloomingu esitamine kronoloogilises järjekorras on erakordne sündmus, mida väljaspool Itaaliat ei ole varem tehtud. Pealegi ei ole suuremat osa neist ooperitest olnud kunagi võimalik Eestis vaadata,” märkis Itaalia suursaadik Eestis Marco Clemente.

Ooperid linastuvad itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega, igale linastusele eelneb ooperi tutvustus suursaadiku poolt. Sissepääs on tasuta, linastuse eel on soovijail võimalik kohapeal osta eestikeelne sisukokkuvõte.

Ooperiprojekti „Tutto Verdi“  raames jõudsid kevadel 2014 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kammersaalis ekraanile juba kuus Verdi ooperit (Oberto, Giorno Di Regno, Nabucco, Lombardi, Ernani ja I due foscari).

Mulle oktoobris möödus Giuseppe Verdi (1813-1901) sünnist 200 aastat. Selle tähtpäeva puhul koostatid ooperilavastuste programm “Tutto Verdi” kõigist 26 Verdi ooperist. Ooperilavastused on salvestatud aastatel 2005 kuni 2012 enamasti Parma Teatro Regios, mis on Verdi kodukandi ooperimajana alati esitanud suurmeistri loomingut, ka tema vähemtuntud teoseid.

Gruppidel palume osalemiseks kindlasti eelnevalt registreeruda aadressil: ene@ema.edu.ee