Ajalehes Postimees ilmunud intervjuus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektori Peep Lassmanniga on juttu populaarseimatest erialadest, ülikooli arengusuundadest, eesti muusikutest, välistudengitest ning akadeemia hoone II osa ehitusest:

“Koalitsiooni kokkuleppes on kirjas, et akadeemiale ehitatakse saal, mida te olete oodanud juba 20 aastat. Mis sisetunne ütleb: kas saal tuleb või ei tule?

Me ei ole mitte ainult oodanud, vaid ka pidevalt tegutsenud selles suunas. Loodan, et saame. Otsustav on see, kas me saame saalikompleksi ehitamiseks toetust ülikoolide arenguks mõeldud Euroopa Liidu käesoleva eelarveperioodi ASTRA meetmest. Lisaks kontserdisaalile ja black-box-tüüpi teatrisaalile oleme sinna planeerinud ka ruumid elektronmuusika stuudiole, löökpillidele ja jazz’ile.

Oleks kummaline küll, kui kultuuriministeeriumi haldusalas olev kultuurkapital toetaks ehitust küllaltki suure summaga, aga ministeerium, mille haldusalas me ülikoolina oleme, et leiaks juba teist korda Euroopa raha jagamisel meie jaoks mitte midagi…

Võib-olla ongi poliitikutel raske uskuda, et teil seda saali vaja on, sest kool ju toimib. On see saatuslik viga…

… et liiga hästi toimib? Võib-olla. Saatuslik viga võis olla, et me omal ajal ehitasime maja valmis saalita. Samas arvan, et 20 aastat tagasi poleks me koos saaliga uut maja saanud. Oleksime endiselt Kaarli puiesteel ja Kivimäel: need majad olid ikka täiesti kohutavad! Suure saali puudumine tähendab aga seda, et meie üliõpilased, nii muusika kui teatri vallas, on konkurentsis nõrgemad, neil puudub suures saalis esinemise kogemus.”

Loe täispikka intervjuud Peep Lassmannniga siit

Foto autor Sander Ilvest, Postimees