11. ja 13. novembril algusega kell 17.00 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis kaks kontserti pealkirjaga „Poola sügis: muusika- ja luuleõhtud“, kus Poola XX ja XXI sajandi kammermuusikat esitavad viiludaja Jakub Jakowicz ja vioolamängija Katarzyna Budnik Varssavi F. Chopini nim. Muusikaülikoolist, pianistid Monika Gardoń-Preinl ja Piotr Różański Krakówi K. Penderecki nim. Muusikaakademiast ning Grzegorz Mania F. Nowowiejski nim. Bydgoszczi Muusikaakadeemiast.

Lisaks kontsertidele annavad kõik eelpool nimetatud õppejõud 11. novembril EMTA-s ka meistrikursusi ning enne kontserte leiavad aset Krakówi K. Penderecki nim. Muusikaakademia professori, muusikateadlase Agnieszka Drausi loengud (11.11 kell 15.30-16.30 B-215 ja 13.11 kell 16.00-17.00 kammersaalis), kus ta räägib lähemalt kavas olevatest teostest ja nende autoritest.

Muusikanumbritele lisaks esitleb 11. novembri kontserdil Zbigniew Herberti äsja eesti keeles ilmunud „Luuletusi“ (tõlkija ja kirjastaja Hendrik Lindepuu) kirjandusteadlane Märt Väljataga. Valitud luuletusi saab kuulda mõlemal kontserdil, kus neid loevad Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi õpilased Aksel Ojari, Jakob Lille, Karl Aleksander Lilje, Rasmus Kristofer Randla ja Mark Metsa Tõnis Rätsepa juhendamisel.

Projekt toimub Poola Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi toetusel ning EMTA koostööpartnereiks on Poola Vabariigi Suursaatkond Eestis, Poola Kammermuusika Ühing ja muusikakirjastus „Polskie Wydawnictwo Muzyczne“ (PWM).