Prantsuse ja Euroopa lavadel särav sopran Perrine Madoeuf (Prantsusmaa) ja pianist Mārtiņš Zilberts (Läti) esinevad prantsuse muusika kavaga Tallinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis esmaspäeval, 25. aprillil kell 19.00. Kontserti korraldavad Prantsusmaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames Prantsuse Instituut, Prantsuse Suursaatkond Eestis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Lyoni konservatooriumis õppinud Perrine Madoeuf saavutas laiema tuntuse 2019. aastal väga eduka krahvinna Adèle’i rolli sooritusega Rossini ooperis „Ory krahv“ ning triumfeeris mullu detsembris Pariisi Opéra Comique’is Julia rollis Gounod’ ooperis „Romeo ja Julia“. Rahvusooperis Estonia kehastab Perrine Madeouf praegu Marguerite’i Gounod’ ooperis  „Faust“. Madoeuf on pälvinud kriitikutelt kiidusõnu muuhulgas puhta koloratuuri ja fraseerimise, vokaalse paindlikkuse ning meisterliku hääle valitsemise eest.

Mārtiņš Zilberts on üks aktiivsemaid läti pianiste ja kontsertmeistreid, olles kaasatud arvukatesse kammermuusika projektidesse. Zilberts esineb regulaarselt Läti Rahvusooperi juhtivate solistidega, teeb koostööd olulisemate Läti kooride ja dirigentidega ning on üles astunud pea kõikjal Euroopas.

Kontsert toimub 25. aprillil kell 19.00 EMTA suures saalis (Tatari 13). Piletid on saadaval Fientas.