28.aprillist – 1. maini toimus Varssavis ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) aastakonverents. Konverentsi üldkoosolek valis ECMTA juhiks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia instrumentaalkammermuusika keskuse juhataja prof Marje Lohuaru. Ühtlasi toimus Varssavis eri riikide muusikakõrgkoolide tudengite kammermuusika festival.

“1975. aastal Tallinnast alguse saanud Balti riikide konservatooriumite tudengite igal kevadel toimuv kammermuusika festival on erakordselt hea näide regiooni muusikakõrgkoolide kauaaegsest koostööst. Viimse kahekümne aasta jooksul on üritus muutunud rahvusvahelisemaks – osavõtjaid on kogu Euroopast. Tänavune festival toimus Chopin nim Muusikaülikoolis, Varssavis. Osalejaid oli Eesti, Läti, Leedu, Poola, Moskva. Londoni ja Tampere muusikakõrgkoolidest, “ rääkis Marje Lohuaru.

Eestit esindas tänavu trio koosseisus Mari-Liis Urb, Kristian Plink ja Joonatan Jürgenson ning duo Rene Laur ja Joonatan Jürgenson. Kontsert toimus suurepärase akustikaga Wilanova lossis ning kavas olid Tubina ja Sibeliuse ansambliteosed.

Saja liikmega Euroopa Kammermuusika Õpetajate Assotsiatsioon asutati 2007. aastal ja see koondab nii muusikakõrgkoole kui ka kammermuusika alal tegutsevaid ansambleid ja festivale. Organisatsioon on avatud ka erinevatel haridusastmetel kammermuusikat õpetavatele koolidele.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia instrumentaalkammermuusika keskuse juhataja Marje Lohuaru valiti 2013. aastal ECMTA juhatuse liikmeks. Tänavusel konverentsil valis üldkogu Marje Lohuaru ECMTA juhiks. Eelmine juht oli Guildhall School of Music&Drama professor Evan Rothstein Londonist.

Eestist on ECMTA liikmed EMTA, in Corpore, Elleri nim muusikakool ja Yxus ansambel. Vaata lisaks: www.ecmta.eu