Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi 2020. aasta stipendiumi pälvis organist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriüliõpilane Kadri Toomoja.

Kadri Toomoja on muusikaelus olnud aktiivne kontsertmeister ja organist. Tema tegevus on seotud mitmete kooride, ooperiprojektide ja kontserdiseeriatega. Viimastel aastatel on mul olnud rõõm temaga musitseerida nii Eestis, kui ka kaugemal. Tema anne on tunnustust väärt,“ ütleb värske stipendiaadi kohta EMTA professor, dirigent Tõnu Kaljuste.

Kadri Toomoja on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseastme cum laude klaveri erialal ning praegu jätkab magistriõppes oreli erialal professor Andres Uibo juhendamisel. Käesoleval õppeaastal tudeerib ta vahetusüliõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias professor Olli Porthani juures.

Kadri Toomoja on andnud soolokontserte mitmetes Eestimaa kirikutes, ta on esinenud koos ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Uue Tänava Orkestri, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Eesti Rahvusmeeskoori ja tütarlastekooriga Ellerhein. Kadri Toomaoja on astunud üles ka Tallinna XXXII Rahvusvahelisel Orelifestivalil, Nargenfestivalil ning Mustjala muusikafestivalil.

Stipendiumi komisjoni kuuluvad EMTA professor Tõnu Kaljuste, Kaunite kunstide kooli juht Eero Raun, dirigent Kaspar Mänd ja kontsertmeister Kristiina Kermes.

Tõnu Kaljuste stipendiumi pälvib EMTA üliõpilane, kelle tegevusväli suudab haarata nii vokaal- kui instrumentaalmuusika ning kes loob sildasid, mitte piire. EMTA Fondis asutas Tõnu Kaljuste nimelise allfondi Eesti Ameerika Fond, kuhu stipendiumi loomiseks on annetanud algkapitali eraisik Epp Tsirk. Eelmistel aastatel on stipendiumid pälvinud dirigent ja helilooja Pärt Uusberg ja dirigent Mai Simson.