Oktoobri lõpust detsembri alguseni külastasid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu ja muusikatehnoloogia õppekava tudengid Karl Korts, Otto Iivari, Rebeca Žukovitš, Triin Brigitta Heidov, Aleksei Epifanov ning õppejõud Einike Leppik erinevaid koole üle Eesti ja tutvustasid loeng-kontserdiga „Nähtavad helid“ noortele elektroakustilist ja audiovisuaalset loomingut.
Projekt oli suunatud eelkõige gümnasistidele, et ühendada kaasaegse loomingu teema gümnaasiumis õpetatava 20. sajandi muusikaajalooga, laiendada noorte silmaringi muusikatehnoloogia vallas ning inspireerida neid ka ise katsetama ja looma.
Loeng-kontsertidel esitleti EMTA audiovisuaalse loomingu eriala tudengite Áki Frostasoni, Edgar Pacheca Ruizi, Triin Brigitta Heidovi ja Rebeca Žukovitši loomingut, samuti tulid ettekandele vilistlaste Martin Kirsiste, Paul Klooreni, Robi Jõelehe ja Svetlana Mari teosed. Elektroakustiliste teoste valikus kõlas Karl Kortsi, Otto Iivari, Andreas Kalveti ja Aleksei Epifanovi helilooming.
Projektis osalesid Elva Gümnaasium, Väike-Maarja Gümnaasium, Tartu Jaan Poska Gümnaasium, Narva Keeltelütseum, Narva Soldino Gümnaasium, Holstre Kool, Pärnu Koidula Gümnaasium, Saku Gümnaasium ja Saue Gümnaasium ning loeng-kontsertidest sai osa ligikaudu 530 õpilast.
„Nähtavad helid“ oli oluline väljund ka muusika- ja teatriakadeemia üliõpilastele, sest andis hea võimaluse oma loomeprotsessi tutvustada ja publikult vahetut tagasisidet saada. Nii mõneski koolis tekkis autorite ja noorte kuulajate-vaatajate vahel põnev dialoog.
Koolide suur huvi ja õpilaste positiivne tagasiside annavad lootust, et kaasaegsele muusikale ning kunstile on aktiivset publikut ka tulevikus.