Pühapäevasel kontserdil astusid EMTA sümfooniaorkestri ja bigbändi ees üles solistid Kristi Raias (vokaal), Elina Hokkanen (vokaal), Kadri Voorand (vokaal), Martin Kuusk (klarnet), Hanna Taube (saksofon), Aleksander Paal (saksofon), Ella Mimosa Laine (tromboon), Liis Lutsoja (viiul), Kirke Karja (klaver), Pent Järve (kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Ramuel Tafenau (trummid). 

Kontserdi kavas olid rahvusvaheliselt hinnatud helilooja, dirigendi ja arranžeerija Wolf Kerscheki teosed ja seaded. Echo Klassiku ja Hamburgi Jazziauhinna laureaat Wolf Kerschek on esinenud nii Tokyo Sümfooniaorkestri, Salzburgi Camerata ja Utah’ Sümfooniaorkestri kui ka Helene Fischeri, Rammsteini, Michael Boltoni, Rick Springfieldi jt artistidega. Ta on loonud muusikat mh Rio de Janeiro olümpiamängudele ning temalt on tellinud muusikat Rahvusvahelise Jalgpalliassotsiatsioonide Föderatsioon (FIFA). Kerschekile kuulub ka Guinnessi rekord maailma suurima, 7548-liikmelise orkestri dirigeerimise eest 2016. aastal Frankfurdis.

EMTA jazzmuusika eriala pakub kaasaegse jazzi ja improvisatsiooni keskkonnas edumeelset haridust, milles on olulisel kohal nii jazzmuusika traditsioonide omandamine kui ka innovatsioon. „On oluline, et iga tudeng leiaks enda jaoks sobiva tee, omades samas põhjalikke teadmisi jazzmuusika minevikust ja olevikust,“ selgitas jazzmuusika eriala õppejuht Jaak Sooäär. Õppetöö keskmes on tudengi individuaalsus, mille arendamiseks pakub eriala mitmekülgseid võimalusi ning igapäevases õppetöös on suur osa ansamblitel. „Koos mängimine ja kommunikatsioon on jazzmuusikas eriti olulised, samuti rahvusvaheline haare, mistõttu on koostöö sellise särava jazzmuusikuga nagu Wolf Kerschek meie tudengitele ülimalt rikastav ning arendav kogemus,“ lisas Sooäär.

Viieteistkümne tegevusaasta jooksul on EMTA jazzmuusika õppes olnud väga oluline roll rahvusvahelistel projektidel. Ridamisi on korraldatud suuremaid rahvusvahelisi kursusi („Crossing Borders“ 2005–2010, „Nomazz Meets the Baltics“ 2011–2012, „Girl Power in Jazz“ 2014), järge ootab rahvusvaheline bigbändiprojekt STAR BB järgmise aasta märtsis. Samuti toimub igal aastal arvukalt meistriklasse ning õppejõudude ja tudengite vahetusi. EMTA on ka aktiivne IASJ’i (International Association of Schools of Jazz) liige.

Jazzmuusika erialal õpetavad tegevmuusikud kitarrist Jaak Sooäär, löökpillimängija Tanel Ruben, saksofonist ja helilooja Raul Sööt, pianist Kristjan Randalu, bassist Taavo Remmel ning EMTA vilistlased vokalist Kadri Voorand, saksofonist Aleksander Paal ja pianist Joel-Rasmus Remmel.

Foto: Rene Jakobson