7.–11. aprillini leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset rahvusvaheline konkurss „Noor Muusik, mis pakub kuni 15-aastastele klaveri-, viiuli- ja tšellomängijatele võimaluse end proovile panna. Kõik konkursi voorud, samuti EMTA suures saalis toimuv lõppkontsert ja auhinnatseremoonia on tasuta ning avatud kõikidele kuulajatele.

„Rahvusvaheline konkurss „Noor Muusik“ toimub aastast 1997 ning on saanud oluliseks teetähiseks noortele klaveri-, viiuli- ja tšellomängijatele Eestist ja mujalt. Sündmus toob Tallinnasse rahvusvahelisel tasemel noored interpreedid paljudest riikidest, kes astuvad publiku ette nii soolokavaga kui solistina orkestri ees. Loodan, et konkurss pakub meeldejäävaid muusikaelamusi kuulajatele ning inspiratsiooni osalejatele nende muusikuteel, sõnab pianist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ning konkursi üks korraldajatest Mihkel Poll. Sel aastal juba 13. korda toimuvale sündmusele panid 1997. aastal aluse Reet ja Märt Hunt.

Osalejad jagunevad vanuse järgi kahte kategooriasse: kuni 13-aastased ning 14–15-aastased. Kõik Tallinnas üles astuvad noored interpreedid on juba läbinud videovooru, kohapeale on kutsutud 40 muusikut 8 riigist. Siin võisteldakse kahes voorus – I voorus esitavad kõik võistlejad soolokava ning finaalis saavad noored muusikud võimaluse musitseerida koos EMTA Sinfoniettaga dirigent Toomas Vavilovi juhatusel.

Igat pillirühma hindab kolmeliikmeline žürii. Pianistide žüriisse kuuluvad Zbignevas Ibelgauptas (Leedu), Carlos Juris (Soome) ja Mihkel Poll. Viiuldajaid hindavad Jan Repko (Suurbritannia), Arvo Leibur ja Mari Poll. Tšellistide žüriis on Nicholas Jones (Suurbritannia), Henry-David Varema ja Mart Laas.

Lõppkontserdil, mis toimub 11. aprillil kell 18.00 EMTA suures saalis, esinevad kõigi kolme eriala mõlema vanusegrupi võitjad EMTA Sinfonietta solistidena dirigent Toomas Vavilovi juhatusel. Lõppkontsert ja auhinnatseremoonia on avatud tasuta kõikidele muusikasõpradele. Sündmust saab jälgida ka otseülekande vahendusel.

Konkursi Noor Muusikpatroon on Tallinna linnapea.

Rohkem infot: youngmusician.wordpress.com

Meediakajastus:
Konkursil Noor Muusik osaleb tänavu 40 osalejat kaheksast eri riigist (ERR)
Mihkel Poll räägib konkursist Noor Muusik (Klassikaraadio)