9.–12. septembrini 2021 toimus Eesti muusika- ja teatriakadeemias esmakordselt rahvusvaheline klaverikammermuusika konkurss „Tallinn 2021“. Konkurss tõi akadeemia suurde saali kokku tipptasemel ansamblid – kokku 52 noort muusikut 11 riigist. Esineti erinevates ansamblikoosseisudes duodest kvintetini. Balti- ja Põhjamaades on taoline konkurss ainulaadne ning sellel on kõik eeldused, et kujuneda regioonis juhtivaks klaverikammermuusika konkursiks.

KONKURSI TULEMUSED

PEAPREEMIAD

Duod

I Duo Sonoro (Ukraina)
II Duo Yamagami – Mészáros (Ungari)
II Duo Liidia Ilves – Gloria Ilves (Eesti)

Triod

I Trio ‘95 (Eesti)
II Trio Paddington (Suurbritannia)
III Meta Piano Trio (Leedu)

ŽURII ERIPREEMIAD

Trio Paddington (Suurbritannia) – 1000 eurot
Eesti autorite ühingu preemia Eesti helilooja teose esituse eest

Duo Althea (Itaalia) – 500 eurot
J. Widmanni teose „Fünf Bruchstücke“ eest

Quinta Corda (Eesti) – 500 eurot
Vähetuntud teoste esituse eest

Imeline Duo (Eesti) – 200 eurot
E.Tubina Sonaadi parima esituse eest

Duo LIT (Läti) – 200 eurot
J. Adams’ „Road Movies“ esituse eest

Eesti kontserdikorraldajad andsid välja arvukalt eripreemiaid konkursil osalejatele. Vt lähemalt: https://eamt.ee/chambercompetition/tulemused/

Rahvusvahelise konkursi eesmärk on professionaalse ansamblimängu traditsiooni arendamine ja noortele muusikutele rahvusvahelises konkurentsis osaluse võimaldamine. Konkursiga tõstetakse esile ka eesti muusika osatähtsust – võistlejad tegid valiku eesti muusika ansambliteoste nimekirjast. Valikus oli 49 teost. Kaheksa ansamblit valisid esitamiseks Erkki Sven Tüüri ansambliteosed.

Võistlejaid hindas žürii, kuhu kuulusid rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud interpreedid ja õppejõud: Ralf Gothóni, Evan Rothstein, Jānis Maļeckis, Marje Lohuaru, Valentinas Gelgotas. Lisaks oli kaasatud Eesti festivalide ja kontsertide korraldajad, kes andsid välja eripreemiad. Duode kategooria esimest preemiat rahastas Tallinna linn 3000 euro ulatuses. Vt lähemalt: https://eamt.ee/chambercompetition/tulemused/

Konkursijärgselt toimusid meistrikursused žürii liikmetelt.

Konkursi korraldas Eesti muusika- ja teatriakadeemia koostöös MTÜ In Corpore. Toetasid: kultuuriministeerium, kultuurkapital, Tallinna linn, Eesti autorite ühing, Euroopa Liidu regionaalfondi EMTASTRA programm.

Vt konkursi kohta lähemalt: https://eamt.ee/chambercompetition/