Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) on 17.–22. veebruarini toimumas rahvusvaheline tšellofestival „Crossing bows“, mis toob kokku tšello õppejõud ja üliõpilased kuuest riigist – Brasiiliast, Islandilt, Taanist, Leedust, Lätist ning Eestist. Festivali lõppkontserdil, mis leiab aset sel neljapäeval, 22. veebruaril EMTA suures saalis, astub publiku ette ligi 40 tšellistist koosnev orkester ning solistina Brasiilia päritolu sopran Alzeny Pereira Nelo de Farias.

Festival „Crossing bows“ toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias teist aastat järjest. Sel korral osaleb festivalil üle 30 üliõpilase, kellele jagavad oma teadmisi õppejõud ja mitmekülgsed muusikud Henrik Brendstrup Aarhusi Kuninglikust Muusikaakadeemiast, Sigurður Bjarki Gunnarsson Islandi Kunstiülikoolist, Ēriks Kiršfelds Läti Muusikaakadeemiast, Gleb Pyšniak Leedu Muusika- ja Teatriakadeemiast, Fabio Presgrave Rio Grande do Norte Riiklikust Ülikoolist ning Henry-David Varema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, kes on festivali ellukutsuja ja eestvedaja.

„Väga hea meel on tervitada Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias suurepäraseid partnerülikoolide kolleege ja üliõpilasi. Alates möödunud laupäevast on akadeemias toimunud meistriklassid ja ettevalmistused kontsertideks. Lisaks üliõpilaste poolt ettekantavale soolorepertuaarile tulevad festivali lõppkontserdil esitamisele teosed ligi 40 tšellistist koosneva ansambli esituses. Eriline rõõm on Eestis tervitada Brasiilia sopranit Alzeny Pereira Nelo de Fariasit, kes esineb muuhulgas Brasiilia helilooja Heitor Villa-Lobose „Bachianas Brasileiras“ nr 5 ettekandes,“ sõnab Henry-David Varema ja lisab: „Festivalil osalevad õppejõud on suurte kogemustega pedagoogid, kes paistavad silma ka muljetavaldavate saavutusega erialases loomingulises töös. Juba praegu oleme saanud üliõpilastelt väga positiivset tagasisidet sellise rahvusvahelise koostööprojekti kohta.“

Festivali lõppkontsert toimub 22. veebruaril kell 19.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis, sissepääs on tasuta.

Rohkem infot siin.

Lõppkontserdi fotoalbum asub siin.

Meediakajastusi:
Tšellofestivalil astub lavale neljakümnest muusikust koosnev orkester (ERR, Aktuaalne Kaamera, 21.02.2024)
Sel nädalal toimub Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias teist korda rahvusvaheline tšellofestival „Crossing bows“ (Klassikaraadio, 20.02.2024)