23.–26. juulini toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 25. ülemaailmne CEPROM-i (Council for the Education of Professional Musicians) eelkonverents-seminar teemal „Advocacy and Sustainability in Higher Music Education: Nurturing Professional Musicians’ Ever Expanding Pathways and Professional Roles in Changing Societies“.

Konverentsi arvukate ettekanne seas olid peateemadeks loovuurimus (ingli k artistic research) ja õppeprotsessi osapoolte koostöö kui professionaalse muusikahariduse (sh kõrghariduse) edasiarendamiseks vajalikud võtmetegevused. Samuti keskenduti olulistele muusikahariduse teemadele nagu muusikaõppijate erialane profiil, isikupära ja tulevane ametialane elukaar ning nõustamine; loomingulise protsessi ja loominguliste õppeainete hindamine ning nendega seotud tagasiside jpm.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat esindas konverentsil loovuurimusliku ettekandega “Implementing imagination for the Evoking Teleodynamic Systems which create constraints to constitute as musical pieces” kaasaegse improvisatsiooni lektor Jaak Sikk.

Konverentsi külastajad said osa ka pianist Johan Randvere kontserdist, prof Anne-Liis Polli ja prof Anto Petti publikut kaasavast improesitlusest, Kristi Kapteni ettekandest, mis keskendus EMTA-s rakendatud üliõpilaste iseseisvust ja vastutustunnet toetavatele töövõtetele, Reet Kääriku MUBA tutvustusest ning ekskursioonist Arvo Pärdi Keskusesse.

Konverents andis suurepärase võimaluse jagada omavahel kogemusi ja teadmisi ning sõlmida uusi väärtuslikke kontakte.

Lisainfo: prof Lembit Orgse, interpretatsioonipedagoogika õppejuht