19.–23. septembril toimus EMTA-s ERASMUS+ programmi strateegilise koostöö projekti RAPP Lab – Reflection-based Artistic Professional Practice (Refleksioonipõhine professionaalne loomepraktika) – laboratoorium “Exploring Musical Identities: Autoethnography for the Practicing Musician”.

Projekti initsiaator on Kölni Muusika- ja Tantsukõrgkool, projektis osalevad peale EMTA ka Viini Muusika- ja Teatriülikool, Euroopa Muusikakõrgkoolide Assotsiatsioon, Norra Muusikakõrgkool, Orpheuse Instituut (Gent) ja Rooma Santa Cecilia Konservatoorium. Projekti eesmärk on loovuurimuse arendamine magistri- ja doktoriõppes. EMTA uurimisgruppi, mida juhib Theodore Parker, kuuluvad Kristi Kapten, Jaak Sikk, Vittoria Ecclesia ja Fabrizio Nastari. Koordinaator on Kristel Pappel ja administraator Hanneleen Pihlak.

Ürituse raames korraldas EMTA uurimisgrupp kolmapäeval, 21. septembril kell 19.00 EMTA suures saalis interaktiivse kontserdi, mis oli pühendatud loovuurimuse küsimustele. Kontserdil esinesid Heigo Rosin, Erik Alalooga, Ilana Makarina, Marcelo Chacur Politano, Juhan Uppin, Vittoria Ecclesia, Fabrizio Nastari. Nendega vestles Kristi Kapten, kes oli ühtlasi kontserdi kontseptsiooni autor.