Jätkuvalt saab registreeruda 2.-3. mail 2019 EMTA-s toimuvale rahvusvahelisele konverentsile “Stadt- und Hofkultur im Ostseeraum in der Frühen Neuzeit”/ “Urban and Court Culture in the Early Modern Baltic Sea Region”, millega tähistatakse helilooja Johann Valentin Mederi 300. surma-aastapäeva.

Konverentsi peakõneleja on Saksa silmapaistev varase ooperi uurija Silke Leopold, kelle ettekanne “Opera in Europe around 1680: A Panorama of Dramaturgies, Languages and Styles” leiab aset 2. mail kell 10.15. Äramärkimist väärib ka Leipzigi Bachi arhiivi direktor Peter Wollny ettekanne “Unbekannte Spuren von Johann Valentin Meders Notensammlung”. Konverentsi sisuga saab lähemalt tutvuda EMTA kodulehe rubriigis “Teadusüritused” ning ajakava on saadaval siin.

Osalema oodatakse eelkõige Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia doktorante, ent teretulnud on ka muud muusikateaduse vallas tegutsevad professionaalid või muud huvilised. Ettekanded on nii saksa kui inglise keeles ning osalus on kõigile tasuta! Registreeruda saab 29. aprillini siin

Konverents toimub ruumis A-402 ning selle korraldajaks on EMTA muusikateaduse eriala koostöös Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooliga.