Riho Pätsi Koolimuusika Fond tunnustab muusikahariduse edendajaid. 2021. aasta laureaadid on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitdotsent, Tallinna Muusikakeskkooli ja Vanalinna Hariduskolleegiumi viiulipedagoog Ivi Tivik, helilooja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant, solfedžo ja muusikateooria lektor Riho Esko Maimets, Tallinna Reaalkooli muusikaõpetaja Heli Roos ning Võru Kesklinna kooli muusikaõpetaja Signe Rõõmus.

Ivi Tivik on Eesti tuntumaid viiulipedagooge, kes on andnud õpetaja, õppejõu, õpikute ja metoodiliste materjalide koostaja ja haridusalaste praktiliste uuenduste algataja ning elluviijana väärika panuse kogu viiulimängu arengule Eestis. Aastakümnetepikkusele tööle viiuliõpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis lisandub üliõpilaste juhendamine Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, aastaid ka Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakoolis. Ivi Tivik on EMTA emeriitdotsent. Tema isikupärane ja nõudlik õpetamisstiil on andnud suurepäraseid tulemusi, tema õpilased on osalenud juba õpingute ajal paljudel konkurssidel Eestis ja väliriikides, saavutades kõrgeid auhinnalisi kohti. Ivi Tiviku töös on tunda kõrget kvaliteeti ja peent viimistlust, mis ilmneb eredalt kontserdilavadel. Enamik Ivi Tiviku õpilastest on tuntud kodumaisel ja rahvusvahelisel areenil: Olavi Sild, Niina Murdvee, Mari Tampere-Bezrodny, Urmas Vulp, Ülo Kaadu, Aet Ratassepp, Kaido Välja, Lasse Joamets, Juhan Tralla, Linda-Anette Verte, Ivi Ots jpt. Oma viiulimängu õpetamise kogemusi on ta jaganud paljudel rahvusvaheliste seminaridel ja konverentsidel. Ivi Tiviku arvukad metoodilised artiklid on ilmunud Eesti keelpilliõpetajate ühingu ajakirjas ning EMTA interpretatsioonipedagoogika instituudi ajakirjas, osa valminud artikleid on veel ilmumisel. Tema koostatud on kolmeosaline viiulikool, mis on tekitanud positiivset vastukaja ka rahvusvahelises plaanis. Ivi Tivik on pälvinud rohket tunnustust. Talle on omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk.

Helilooja Riho Esko Maimetsa teoseid mängitakse nii Eestis kui maailmas üha sagedamini. Tema muusika on kõlanud arvukatel festivalidel, kahel üldlaulupeol ning tema teosed on mitmete kollektiivide püsirepertuaaris: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Kitchener-Waterloo Symphony Orchestra (Kanada), Curtis Symphony Orchestra (USA) jpt. 2014. aastal omandas  ta Philadelphias asuva Curtise muusikainstituudi diplomi kompositsiooni alal, 2019. aastal asus õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris. Maimetsa  õpetajad on olnud Helena Tulve ja René Eespere ning Christos Hatzis Toronto ülikoolist. Noore heliloojana on ta pälvinud mitmeid rahvusvahelisi auhindu, näiteks SOCAN Award, Karen Kieseri preemia (Kanada), highSCORE preemia (Itaalia), I preemia Villiers Quarteti konkursil (Suurbritannia). Riho Esko Maimets on loonud muusikat ka laste-, noorte- ja koolikooridele. Tema sulest valmis Eesti Meestelaulu Seltsi 2020. aasta poistekooride võistulaulmiseks tellitud A-kategooria kohustuslik laul „Sääl igatsedes hilju …“ ning 2021. aastal toimuva ENLS ja EMLS ühiseks laulupäevaks „Kodu(L)ootus“ loodud kolmeosaline kantaat „Kojup minda oodatanne“ poiste-, neidude-, nais- ja meeskooridele. 2019. aasta laulupeol kõlas ühendmudilaskooride esituses tema seatud „Rõõmulaul“, 2017. aasta noorte laulupeol tema loodud „Meie laul“. 2014. aastal valmis tema „Üles leida oma laul“ lastekoorile ja keelpillidele, mida esitati Tartu laulupeol. Ta on kirjutanud ka „Angele Dei“ ja „Imeline helin …“ lastekoorile, „Veni Emmanuel“ tütarlastekoorile, „Ave Maria“ mudilaskoorile jpt.

Laureaaditunnistuse juurde kuulub ehtekunstnik Jaan Pärna kujundatud hõbemärk ja stipendium 800 eurot.

Lisainfo leiab siit.
Allikas: Õpetajate Leht