Kolmapäeval, 13. detsembril annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis kontserdi legendaarse tšellist ja Berliini Kunstide Ülikoolis sadu muusikuid koolitanud tunnustatud pedagoog Wolfgang Boettcher.

Wolfgang Boettcher külastab Tallinnat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Meistrite nädala raames, kus ühe nädala jooksul annavad meistrikursusi ja kontserte kokku seitse Euroopa tippmuusikut. Sealhulgas mitmekülgne viiulipedagoog ja muusikatekstide looja Evan Rothstein (Londoni Guildhalli Muusika- ja Teatrikool), kaasaegse kitarrimuusika võrdkuju Arturo Tallini (Rooma Santa Cecilia Konservatoorium) ning väga mitmekülgset repertuaari esitav pianist ja kammermuusik Frank-Immo Zichner (Berliini Kunstide Ülikool).

Wolfgang Boettcherit peetakse üheks kõige mõjukamaks ja austusväärsemaks tšellistiks Saksamaal. Ta on mitme väljapaistva ansambli asutajaliige, sealhulgas Berliini Filharmoonikute 12 tšellisti ja Brandis Kvartett. Boettcheri suur panus ja pärand muusikamaailma on tema pühendunud õpetajatöö, mille raames on ta enam kui 40 aasta jooksul koolitanud sadu muusikuid.

Wolfgang Boettcheri kontsert toimub kolmapäeval, 13. detsembril kl 19 EMTA kammersaalis. Temaga koos musitseerivad Triin Ruubel (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ja Henry-David Varema (tšello). Kavas on Volker David Kirchner (1942) “Und Salomo sprach…” soolotšellole, Boris Blacher (1903–1975) Sonaat kahele tšellole (1971), Jean-Baptiste Barrière (1707–1747) Sonaat kahele tšellole G-duur nr 10 ning Anton Arenski (1861–1906) Keelpillikvartett nr 2 a-moll op. 35 viiulile, vioolale ja kahele tšellole.

Kõik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Meistrite nädala kontserdid on tasuta.