Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) esseekonkurss „Muusika ja mina – mina ja muusika“ on lõppenud. Konkursile laekus töid nii Tallinnast, Harjumaalt, Pärnust kui ka Lääne-Virumaalt, enim oli osalejate seas abituriente.

Esitatud töid hindas žürii koosseisus professor Toomas Siitan, professor Kristi Kiilu ja professor Lembit Orgse.

Žürii hinnangul pakkus konkurss hea sissevaate noorte arusaamistesse muusikast ja selle rollist. EMTA jaoks on noorte arvamus muusikast väga oluline, sest seeläbi õpime me tundma tulevaste muusikapedagoogide, muusikauurijate ja -korraldajate ning muusikute mõttemaailma.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia andis essekonkursil välja kolm preemiat ja kolm eripreemiat. Lisaks andis kaks eripreemiat välja ajakiri Muusika.

I preemia (100 eurot) Laura Kristiina Edesi Saue Gümnaasiumist
II preemia (50 eurot) Anette Must Saue Gümnaasiumist
III preemia (40 eurot) Mark Dovydovich Tallinna Tehnikagümnaasiumist

Žürii eripreemiad:

Kadri Anna Saar Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist muusikakorralduslike aspektide tõstatamise eest
Kaisa Lukas Loksa Gümnaasiumist muusikapedagoogika eripreemia uute ja põnevate ideede eest muusikaõpetuseks koolides  

Ajakirja Muusika eripreemiad (aastatellimus): 

Kaisa Lukas Loksa Gümnaasiumist
Egert Hiie Saue Gümnaasiumist

Preemiate saajad kuulutati välja 5. mail kell 12.00 EMTA suures saalis „Akadeemia koolikontserdi“ raames. Konkursil osalejaid ja kontserdikülastajaid tervitas EMTA rektor professor Ivari Ilja. Ajakirja Muusika eripreemiad andis üle peatoimetaja Ia Remmel.

Pärast kontserti oli huvilistel võimalik osaleda muusikauuringute- ja korralduse ning muusikapedagoogika erialasid tutvustavates töötubades, kus noored kogesid heliillusioone ning kehapilli haaravat mõju. Tutvustati ka uut interdistsiplinaarset veebikeskkonnda uurimuusikat.eamt.ee muusikateaduslike ülesannete lahendamiseks.

Esseekonkurssi viib läbi EMTA muusikateaduse, interpretatsiooni- ja muusikapedagoogika  ning kultuurikorralduse osakond. Täname kõiki osalejaid ja juhendajaid ning õpetajaid, kes toetasid ja suunasid noori oma mõtteid kirja panema. Julgustame kõiki noori edapidi osa võtma EMTA noorteprogrammi tegevusest!

Preemia saajatega, kes ei saanud kohal viibida, võetakse ühendust.