Selgunud on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu ja muusikatehnoloogia eriala esimese heliloomingu konkursi EMTAHK tulemused.

Zürii koosseisus Toivo Tulev, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Rene Eespere, Talvi Hunt, Iris Oja ja Vambola Krigul tegi järgmise otsuse:

1. koht: „La luna asoma“, helilooja Marc lujan
2. koht: „Mürakaru“, helilooja Pınar Özaslan
3. koht: „Lauliku talveüksildus“, helilooja Yang Ren ja „You, if only…“, helilooja Doğaç İşbilen
4. koht: „Triptühhon“, helilooja Tatu Piitulainen

Teosed kannavad 12. mail kell 19.00 EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis ette Iris Oja (metsosopran), Talvi Hundi (klaver) ja Vambola Kriguli (löökpillid).

Sarnaseid konkursse toimub mitmetel meie interpretatsioonierialadel – nii solistidele kui ka kammeransamblitele. Rõõmustame, et on lisandunud ka heliloomingu ja muusikatehnoloogia eriala konkurss. „Heliloomingu konkursi idee sai tegelikult alguse sellest, kui kuulasin George Crumbi teost „Elu jõgi“, mis inspireeris mind kirjutama sarnasele ansamblile. Professor Toivo Tuleviga vesteldes jõudsime aga hoopis tudengikontserdi ideeni ning sealt edasi heliloomingu konkursi korraldamiseni. Aitäh kõikidele, kes aitasid selle idee teoks teha! Eriline tänu läheb konkursi žüriiliikmetele!“ ütleb EMTA üliõpilane ja EMTAHKi kaasasutaja Alireza Farajianhamedani.

Õnnitleme!