Valitsus kinnitas 10. veebruaril riiklike kultuuri aasta- ning elutööpreemiate laureaadid.

Kultuuri elutööpreemia pälvis arhitektuuriakustik Linda Madalik.

„Linda Madalik on loonud suurepärase akustika ja andnud hinge enamusele viimastel aastakümnetel valminud Eesti kontserdipaikadest, nende hulgas ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 1999. ja 2019. aastal valminud saalidele ja õppehoonele. Hea akustika annab ruumis kõlavale muusikale sõnulseletamatu, lummava hinguse, ilma milleta jääb ükskõik kui hea esituse kunsti-ime sündimata. Seega on igal muusikul ja kuulajal kuhjaga põhjust olla Linda Madalikule südamest tänulik. Talle äsja omistatud Eesti Vabariigi kultuuri elutööpreemia on olulise märgilise tähendusega nii meie arhitektuuri- kui ka muusikavaldkonnale,“ sõnab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja.

Linda Madalik on panustanud mitmete Eesti märgiliste ruumide ja oluliste kultuurihoonete akustilistesse lahendustesse, samuti tulevaste arhitektide õpetamisse. Esitajate sõnul on tema igapäevatöö väärtus hindamatu ning Eesti oludes asendamatu. Madaliku tööde hulka kuuluvad teiste seas Estonia ooperiteatri renoveerimine, Pärnu ja Jõhvi kontserdimajad, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus kontserdi- ja teatrimaja, Eesti Rahva Muuseum, Arvo Pärdi keskus ning Viljandi Ugala renoveerimine. Linda Madaliku kandidatuuri esitasid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kontsert, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Muusikakoolide Liit, Heino Elleri Muusikakool, Arvo Pärdi Keskus, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Ehitusinseneride Liit, Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Sisearhitektide Liit ning Pimedate Ööde Filmifestival.

Riikliku kultuuri aastapreemia pälvis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia CoPeCo õppekava kaasjuht, nüüdismuusika vanemlektor Taavi Kerikmäe.

Preemiad antakse üle Eesti Vabariigi 104. aastapäeva eel, 23. veebruaril Eesti Teaduste Akadeemia saalis.

Õnnitleme!