Reedel, 17. novembril kell 19.00 saab Vanalinna Muusikamajas avastardi kontserdisari “Reval Folk”, mis toob kord kuus pealinna publikuni pärimusmuusikat nii Eestist kui välismaalt. Kontserdisarja idee autori ja eestvedaja Kadri Allikmäe sõnul on sarja peamine eesmärk pakkuda inimestele asises Tallinnas võimalust tuletada meelde oma põlist olemust ja tugevdada sidet erinevate põlvkondade vahel – folgisündmusi Tallinnas küll toimub, kuid pärimuskultuur vääriks kindlasti märksa suuremat tähelepanu.

Samuti soovitakse innustada noori õppima Eesti Muusika ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialal, mille rajajateks olid 2006. aastal helilooja Veljo Tormis, rahvamuusik Celia Roose ja akordionist Tuulikki Bartosik ning mille vilistlaste hulgas on sellised tuntud eesti muusikud nagu Sandra Vabarna, Mari Kalkun, Eeva Talsi, Villu Talsi, Juhan Uppin, Martin Müller ja Leanne Barbo.

EMTA pärimusmuusika eriala koordinaator Katariin Raska sõnutsi ongi Reval Folk pärimuse tudengitele oluliseks platvormiks õppimisel ning õpitu rakendamisel. Algatuse vajalikkust kinnitab ka pärimusmuusikat tänasel päeval juba rahvusvahelisel tasandil viljelev, nii Euroopas kui Jaapanis tunnustust leidnud Tuulikki Bartosik: „Aastaid on EMTA pärimusmuusika eriala tudengitel tundnud vajadust oma “kodulava” järele. Samuti oleme soovinud pakkuda külalisõppejõududele kontsertide andmise võimalust, et jagada kooliseinte vahel toimuvat ka väljaspool. Reval Folk on väljund, mis on sündinud just sellest vajadusest ning mul on äärmiselt hea meel ja suur au olla kontserdisarja esimene esineja.“

Reval Folgi avakontserdil tulevadki esitlusele palad Bartosiki autoriplaadilt “Storied sounds”, samuti kõlab akordionil eesti, rootsi ja soome pärimusmuusika. Kontserdi juhatab sisse Katariin Raska, kes  koordinaatoriametile lisaks õpetab EMTA-s ka improvisatsiooni ja ansamblimängu.

Samal päeval kell 13.00 toimub Reval Café Müürivahe tänava kohvikus ka Reval Folgi pop-up kontsert, kus astuvad üles EMTA pärimusmuusika eriala tudeng Hanna Kata Norma (laul), Katariin Raska (parmupill, torupill) ja vilistlane Mihkel Roolaid (laul).

Järgmine kontsert Reval Folk sarjas toimub 15. detsembril, kui esineb trio Soon/Piho/Lepasson. 19. jaanuaril astuvad üles Leana ja Hartwin ning 30. märtsil mängib iiri flööte Dave Murphy. Kõik kontserdid leiavad aset Vanalinna Muusikamajas algusega kell 19.00. Peaesienjaid soojendavad pärimusmuusika eriala tudengid Maimu Jõgeda, Hanna Kata Norma ja Eva Väljaots.

Kontserdisarja toimumisse panustab ligi 30 vabatahtlikku erinevatelt elualadelt, koostööpartneriteks on Vanalinna Muusikamaja ja Eesti Folkloorinõukogu. Kontserdisarja toimumist toetavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kultuurkapital ja veebimajutus.ee.

Lisaks Katariin Raskale on Reval Folgi EMTA-poolseiks nõuandjaiks Tarmo Kivisilla, Leanne Barbo ja Kai Kiiv.