Neljapäeval, 17. detsembril kell 15 toimub Tallinna Toomkirikus Suur jõulukontsert: jõuluootuse muusika ja marss mäest alla! Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saali ehituse toetuseks.

Esinevad EMTA koor ja orkester. Dirigeerivad EMTA tudengid USA-st, Inglismaalt, Jaapanist, Lätist ja Eestist ning Tõnu Kaljuste. Kavas jõulumuusika ja Pergolesi “Magnificat”.

Pärast kontserti liigutakse üheskoos 19 trummi saatel Toompealt alla ehitud jõulupuu juurde ehitamata saali krundil.  “Süütame kuusel 19 küünalt – iga oodatud aasta eest ühe küünla. Täpselt nii kaua ehk 19 aastat on möödas otsusest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia valmis ehitada,” selgitas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann.

“Nädala pärast on sündimas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus traditsioon – igal aastal süütame nii mitu küünalt, kui mitu aastat on kestnud saali ehitamise ootus. 2016. aasta on juubeliaasta – siis tähistame ootuse 20. aastapäeva,” ütles Eesti Muusika- ja Teatriakdadeemia dirigeerimisosakonna juhataja professor Tõnu Kaljuste.

Toetusmarss toimub marsruudil: Kaarli pst – Tõnismägi – Hariduse tn – Pärnu mnt -Tatari tn (EMTA).

Kõik on oodatud EMTA ootuskontserdist osasaama ja kohalolekuga ka oma toetust saali ehituseks näitama. Klassikaraadio toob kontserdist ja toetusmarsist otseülekande.

Tule toeta Sinagi!