Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suvekursus noortele vask- ja löökpillimängijatele toimub 4.– 8. juulini Noarootsis.

Kursusele on oodatud muusikakoolide trompeti-, metsasarve-, trombooni-, tuuba- ja löökpillide 5. –12. klasside õpilased alates 12. eluaastast. Kursuse programm on suunatud noortele, kes soovivad oma tuleviku siduda klassikalise muusika valdkonnaga.

Kursuse peamine eesmärk on õpilaste interpretatsioonilise ja tehnilise meisterlikkuse individuaalne arendamine ja intensiivne erialaline süvaõpe koos füüsilise aktiivsuse ja vaimsete praktikatega. Tahame luua viieks päevaks õpikeskonna, kus kursusel osalejad saavad täielikult keskenduda ja pühenduda oma erialapilli harjutamisele ja süvendatud koostööle oma juhendajatega.

Tunde viivad läbi EMTA õppejõud Indrek Vau (trompetid), Heigo Rosin (löökpillid), Kreete Jacob (metsasarv), Madis Vilgats (tromboonid, eufooniumid ja tuubad).

Igale õpilasele võimaldatakse 4 individuaaltundi. Kõik erialatunnid on kursusel osalejatele kuulamiseks avatud. Repertuaariga töö toimub erialatunnis koos klaverisaatjaga. Soovi korral võib ette valmistada 1 või 2 pala. Et klaverisaatjad saaksid valmistuda, palume registreerumisel märkida vastavasse lahtrisse lugude autor ja pealkiri. Harjutamisvõimalused tagatakse kursuse toimumisega seotud klassides Noarootsi koolimajas.

Osalema on oodatud ka muusikakoolide vask- ja löökpillide õppejõud, kes saavad tunde kuulata pedagoogilise täiendkoolituse raames. Programmis osalemiseks peaks kuulatavate erialatundide maht olema minimaalselt 15 tundi. Muusikakoolide õppejõule kursuse hind 20 eurot. Kui õpetaja osaleb kursusel koos oma õpilas(t)ega, siis on kursuse programm talle tasuta. Mõlemal juhul palume registreeruda.

Kõigile kursuse õppeprogrammis osalenud õpilastele ja õpetajatele väljastatakse Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia tunnistus.

Kursuse oluline osa on füüsiline aktiivsus ja kehaline treening. Anname kõigile osalejatele võimaluse alustada juba hommikuid võimlemisega koos spetsiifiliste hingamist toetavate harjutustega. Lisaks toimub iga päev eritreening kus koos juhendaja Heigo Rosinaga omandatakse teadmisi võitluskunstides kasutusel olevate printsiipide kasutamisest pillimängus. Kõikidel õhtutel toimuvad üritused – õpilaste ja õppejõudude kontserdid, eriloengud, kohaliku kultuurieluga tutvumine.

Kursuse maksumus õpilasele on kokku 196 eurot, millest õppeprogramm maksab 100 eurot ning toitlustamine ja majutus 96 eurot. Pakume sooja toitu kolm korda päevas – hommikul, lõunal ja õhtul. Hinna sees on ka kohvi ja tee. Erimenüü korral palume anda meile sellest eelnevalt teada.

Osalejad majutatakse Noarootsi Kooli õpilaskodudesse (köök, dušš, Wifi). Vaba aja sisustamiseks on kasutada suurepärased võimalused puhkamiseks ja sportimiseks – staadion ja pallimängud (korvpall, võrkpall, tennis ja jalgpall).

Registreerumine on avatud kuni 1. juunini siin. Pärast registreerumist saadetakse Teile kinnitus kursusele vastuvõtmise kohta ja täpne ajakava.

Suvekursusega seotud infot saab jälgida ka spetsiaalsel Facebooki lehel siin.

Lisainfo
Karin Vau
Kursuse koordinaator
Tel 566 76 276
karinvau@hotmail.com