Laupäeval, 7. oktoobril algab uue muusika festival SügisFest, kus toimub nelja nüüdismuusika uudisteose maailmaesiettekanne. Festival kestab 12. oktoobrini.

SügisFesti pidulik avaõhtu toimub 7. oktoobril Estonia kontserdisaalis, kus tuleb esmaesitusele inglise helilooja Finn Shieldsi värske teos “Chthonic”. Kontserdil tehakse ka kummardus 20. sajandi klassiku D. Šostakovitši loomingule. Laval on EMTA sümfooniaorkester, paljutõotav tšellist Valle-Rasmus Roots ja dirigent Paul Mägi.

Teisipäeva, 10. oktoobril jõuab Eesti publikuni esmakordselt uudiskontsert, kus viitevaba ülekandetehnoloogia abil annavad reaalajas ühiskontserdi muusikud, kes paiknevad sel hetkel erinevates riikides – Eestis ja Taanis. Esitusele tuleb muuhulgas kolm esiettekannet: Itaalia helilooja Giovanni Albini teos “Duo op. 51 n.2”, Eesti nüüdismuusika heliloojatest Alisson Kruusmaa “Songs of Silver Light” ja Einike Leppiku “Under the Ash”.

Festivali lõpetab eksklusiivne ooperiõhtu 12. oktoobril. Ettekandele tuleb Dominy Clementsi kaasaegne lavateos “Der nordische Baer”, mille dirigent Tõnu Kaljuste on ristinud loeng-ooperiks. Teos jutustab Eestist pärit kuulsaima loodusteadlase Karl Ernst von Baeri elust ja tegemistest. Kaljuste nimetab ooperit tinglikuks ka mono-ooperiks, sest Baeri osatäitjal, inglasel Benjamin Kirkil, on õhtut kandev osa.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektori Henry-David Varema sõnul on Muusika- ja Teatriakadeemia nii uskumatult mitmekesine ja festivalil saab näidata laiahaardeliselt erinevaid kontserdivorme. „Selle aasta Sügisfestil on ka rohkem koostööd teiste ülikoolidega. Näiteks on kavas muusikaline performance koostöös Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti üliõpilastega ja virtuaalkontsert reaalajas koos muusikutega Aarhusi Kuninglikust Muusikaakadeemiast Taanis,” ütles Varema.

Festivalil esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased ja õppejõud. Sealhulgas EMTA sümfooniaorkester, Eesti nüüdismuusikamaastiku tipptegija ansambel U: ning EMTA Uue Muusika Ansambel, samuti Eesti andekaimad keel- ja puhkpilli, klaveri-, laulu- ja löökpilli erialade üliõpilased.

Kontserdid toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeraalis, Tatari 13 (v.a avakontsert). Kõik kontserdid on tasuta.