Täna, 20. oktoobril algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestval müriaadFEST, mis toob viie päeva jooksul kokku muusika interpretatsiooni, heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ning lavakunsti üliõpilased ja õppejõud, festivalil esineb ka mitmeid külalisi välisriikidest. Kavast leiab kontserte ja etendusi, avatud tunde ja meistrikursusi ning vestlussarja. Festivali sündmused toimuvad nii EMTA saalides kui ka erinevates esinemispaikades üle Tallinna.

Esmakordselt toimuv vestlussari annab võimaluse arutada ja mõtteid vahetada erinevatel muusikat, etenduskunste ja ühiskonda puudutavatel teemadel. 20. oktoobril kell 12.00 algab avapaneel „Interpretatsioonikunst tänases kultuuriruumis – ootused ja tegelikkus“, kus süvenetakse interpretatsioonikunsti mõtestamisse kaasaegses kultuuriruumis. Paneelis võtavad sõna sopran Mirjam Mesak, pianist ja helilooja Holger Marjamaa, löökpillimängija Heigo Rosin, pianist Mihkel Poll ja dirigent Kaspar Mänd. Vestlust modereerib EMTA rektor Ivari Ilja. Vestlussari toimub akadeemia õppehoone fuajee sinisel laval ja avapäeva diskussioonidest toimub ka otseülekanne EMTA YouTube’i kanalil. Avapaneeli kannab üle ka ERRi kuluuriportaal siin. Vestlussarja kavaga saab tutvuda: emtasaalid.ee/vestlussari

20. oktoobril kell 16.00 avatakse Gustav Ernesaksale pühendatud Arne Uustalu pannoo „Mees ja meri“, millele järgneb vestlusring Gustav Ernesaksa õpilaste ja endiste kolleegidega legendaarse koorijuhi elust ja loomingust. Meenutusi jagavad Tiia Järg, Silvia Mellik, Ants Üleoja ja Ülo Krigul seenior, vestlust juhib Veronika Portsmuth. Muusikalise tervituse teeb EMTA koor koos dirigent Hirvo Survaga. Pannoo avamine toimub koostöös Eesti Kunstnike Liiduga.

müriaadFESTi üheks tippsündmuseks on akadeemia noorte ooperisolistide ülesastumine EMTA ja Rahvusooper Estonia lavastuses „Võluflööt“, mille etendused toimuvad 20. ja 22. oktoobril. 

Väliskülalistest astub 21. oktoobril EMTA orelisaalis üles helilooja, organist, kariljonimängija ja pedagoog Sabin Levi, kes on mitmete kompositsiooni- ja orelikonkursside laureaat. 22. oktoobril avaneb kuulajatel suurepärane võimalus osa saada kontserdist “Baltic Jazz Meeting”, kus esinevad Leedu trompetimängija ja improvisaator Dominykas Vyšniauskas, Läti saksofonimängija ja helilooja Tom Rudzinskis ning kitarrit ja helilooja Jaak Sooäär. 23. oktoobril toimub EMTA suure saalis Karlstadi Ülikooli (Rootsi) noorte pianistide kontsert. 

Festivalile panevad väärika punkti Renate Keerdi ja EMTA lavakunsti osakonna XXXI lennu uuslavastuse „Päva lõpuks, kiigu“ etendused Kanuti Gildi saalis 25.–28. oktoobrini.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestival müriaadFEST on ellu kutsutud eesmärgiga jagada publikuga seda, millega Eesti ainsas muusika- ja teatriülikoolis igapäevaselt tegeletakse. See on erakordne võimalus kõikidele kultuuriaustajatele ja neile, kes plaanivad akadeemiasse õppima tulla, tutvuda EMTA loomingulise maailmaga.

müriaadFESTi programmiga saab tutvuda: emtasaalid.ee/myriaadfest

Fotod festivali sündmustest asuvad siin.

Meediakajastus:
Vaata uuesti: vestlusring interpretatsioonikunstist tänases kultuuriruumis (ERR, 23.10.2023)