Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil, kuulutati Tartus Eesti Rahva Muuseumis välja Eesti teatri auhindade laureaadid 2023. aasta loomingu eest.

Eesti teatri auhindadega kaasnevad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiad. Samuti anti laureaatidele Ivo Lille loodud „Theodori silm“ või Vaike Pääsukese kujundatud aukiri.

Tunnustuse pälvisid teiste seas mitmed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga seotud inimesed.

Lavastajaauhinna pälvis lavakunsti professor ja doktorant Tiit Ojasoo koos Ene-Liis Semperi ja Olari Eltsiga – „Macbeth“ (Eesti Draamateater, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Kontsert).

Naispeaosatäitja auhinna sai EMTA lavakunstikooli XXXI lennu juhendaja ja näitlejatöö vanemlektor Külli Teetamm – Zelma lavastuses „Poiss, kes nägi pimeduses“ ning Kannatanu kohtuasjas ja Perelepitaja lavastuses „Nõusolek“ (mõlemad Tallinna Linnateater).

Tantsuauhinnaga tunnustati doktoranti Sveta Grigorjevat – lavastus „Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada“ (Inglikoor ja Sõltumatu Tantsu Lava).

Muusikaauhinna pälvis orkestridirigeerimise professor Arvo Volmer – Richard Wagneri ooperi „Lohengrin“ ning Claude Debussy ooperi „Pelléas ja Mélisande“ muusikaline teostus (mõlemad Rahvusooper Estonia).

Sõnalavastuste muusikalise kujunduse ja originaalmuusika auhinnaga tunnutati hääletehnika vanemlektorit Anne Türnpud – laulude valik ja lavaline teostus muusikalises kujunduses lavastusele „Vend Antigone, ema Oidipus“ (Eesti Draamateater).

Õnnitleme kõiki laureaate!

Rohkem infot ERRi kultuuriportaalist siit.

Eesti teatri auhindu annavad välja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Eesti Teatriliit. Auhindu on välja antud alates 1961. aastast.