21. veebruaril Vanemuise kontserdimajas toimunud kontserdil “Maailma parim Eesti”, anti välja esimene dirigent Tõnu Kaljuste nimeline stipendium, mille pälvis helilooja Pärt Uusberg.

Kaljuste sõnul kõnetab Uusbergi looming väga suurt hulka lauljaid ja kuulajaid üle Eesti. «Hindan tema süvenemist emakeelsetesse tekstidesse, mis läbi muusika on saanud uue elu,» sõnas Kaljuste. «Nagu voolavas, rahulikus muusikas mõjub iga sünkoop värskendavalt, on igale loojale avalik tunnustus väike müksatus, mis virgutab ja annab energiat uuteks tegudeks.»

Uusberg peab stipendiumi saamist suureks auks ning ühtlasi ilusaks jätkuks kahele varasemale teda inspireerinud muusiku, Gustav Ernesaksa ja Veljo Tormise nimelisele stipendiumile.

Tõnu Kaljuste nimeline stipendium on mõeldud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia silmapaistvatele tudengitele ning selle määrab professor Kaljuste ise. Stipendiumi asutas Eesti Ameerika Fond, pidades silmas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, 150 aasta möödumist esimesest laulupeost ning 100 aasta täitumist eestikeelse Tartu Ülikooli algusest.

Esimese stipendiumi suurus on 3000 USA dollarit, järgmisel aga 3600 USA dollarit. Stipendiumi loomiseks annetas New Yorgis elav eraisik Epp Tsirk 50 000 USA dollarit.