Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi komisjon otsustas 2022. aasta stipendiumi määrata noorele dirigendile, EMTA magistrandile Ode Pürgile.

Ode Pürg on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseastme kooridirigeerimise eriala cum laude ning jätkab praegu samal erialal magistriõppes professor Toomas Kapteni juhendamisel.

Ode Pürg on asutanud kammernaiskoori „Musamari“. Sel aastal teeb koor esmakordselt koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, ettekandele tuleb A. Dvořáki „Stabat Mater“ ning koormeister on noor dirigent ise. Käesoleva aasta algusest on Ode Pürg ka segakoori HUIK! peadirigent. 2020. aastal pälvis Ode Pürg Gustav Ernesaksa fondi õppestipendiumi.

Tõnu Kaljuste stipendiumi pälvib EMTA üliõpilane, kelle tegevusväli suudab haarata nii vokaal- kui ka instrumentaalmuusika ning kes loob sildasid, mitte piire. EMTA Fondis asutas Tõnu Kaljuste allfondi Eesti Ameerika Fond, kuhu stipendiumi loomiseks on annetanud algkapitali eraisik Epp Tsirk.

Eelmistel aastatel on stipendiumid pälvinud Rasmus Puur, Pärt Uusberg, Mai Simson ja Kadri Toomoja.

Õnnitleme!