Sel pühapäeval, 12. veebruaril kell 17.00 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box’is ja kammersaalis Treffpunkt, mis on EMTA ja Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) koostöös elektroakustilisele muusikale ja helilisele kunstile pühendatud kohtumiskontsert.

Kuuendat korda toimuval sündmusel Treffpunkt, mis on oma nime saanud saksa helilooja ja elektroonilise muusika ühe pioneeri, Karlheinz Stockhauseni samanimelise tekstikompositsiooni järgi, kõlab Norra, Rootsi, Soome ja Eesti autorite muusika, sealhulgas uudisteosed EMTA ning Tallinna Ülikooli BFMi üliõpilastelt. Sündmuse muudab eriliseks 3D heliformaat, mis on maailma elektroonilises muusikas suhteliselt uus nähtus.

See on väga suur asi, et me praktiseerime Eestis sellist uudset tehnilist võtet nagu 3D heliformaat ning saame seda ka publikuga jagada. Seda suures osas tänu Hans-Gunter Lockile, kes on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroakustilise loomingu lektor ja selle valdkonna üks eestvedaja, sõnab elektroakustilise loomingu õppejuht, vanemlektor Malle Maltis ja lisab: Kui küsida, millega on 3D heliformaadi puhul tegu, siis seda võib võrrelda kuulaja asetamisega ruumilisse sonoorilisse keskkonda, kus helid ümbritsevad teda igast suunast: eest, tagant, vasakult, paremalt, ülevalt, lähedalt, kaugelt. Just seda saab pühapäeval toimuval kontserdil kuulda ja kogeda.

Kontserdi esimeses pooles, mis algab kell 17.00 EMTA black box’is, on kavas ruumilised ehk ambisioonilised helitööd. Teises pooles, mis algab kell 18.30 EMTA kammersaalis, tulevad ettekandele ansambliteosed, Tallinna Ülikooli BFMi integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia õppekava üliõpilaste eksperimentaalsed videod ja kolm stop motion animafilmi, millele EMTA Foley-art grupp ja improviseerijad loovad reaalajas nii heli- kui ka muusikalise kujunduse.

Treffpunktil saab kuulata Thorvald Bugge Helle, Louisa Palmi, Alejandro Olarte, Otto Iivari, Alejandro Montes de Oca, Jürgen-Kristoffer Korstniku, Sofia Zaiceva, Adrian Paemurru, Francesco Ciarmatori, Rebeca Vilpuu, Valerio Galadini, Merili Küti, Nele Lillemäe, Birgit Tomsoni, Paul Gete Gleni, Jana Liisa Johannsoni, Malle Maltise loomingut.

Ühtlasi kutsume üles noori osalema digitaalse audiovisuaalse loomingu konkursil DAVK, mille kohta leiab rohkem infot siit. Konkursitööde esitamise tähtaeg on 14. aprill.

Piletid Treffpunktileon saadaval Fientas. Tasuta sissepääs on (üli)õpilastele (palume võtta Fientast tasuta pileti).