Trio koosseisus Anneli Tohver (klaver, EMTA doktorant), Soo-Young Lee (klarnet, EMTA lektor, ERSO) ja Levi-Danel Mägila (tšello, ERSO) oli edukas koguni kahel rahvusvahelisel konkursil.

Los Angeleses, Californias toimunud „Marker And Pioneer International Music Competition“ konkursil saavutati esimene preemia triode kategoorias, üle 25-aastaste vanusegrupis. Eelvoorus osales kõikide kategooriate peale üle tuhande solisti või ansambli ning finaali pääses kokku 692 finalisti 66 riigist. Žüriis olid dirigendid Christopher Russell ja Lin Yousheng Shanghai Ooperimajast, tippinstrumentalistid erinevatest orkestritest ning pianistid-kammermuusikud.

Trio saatis konkursile video Gabriel Fauré Klaveritrioga op. 120 d-moll, mis oli lindistatud EMTA suures saalis, juhendajaks prof. Marje Lohuaru ning heli- ja videotehnikuks Marek Vilba.

Esimese preemia auhind on meistriklass festivalil „Los Angeles Young Virtuoso International Music Festival“ või „California International Music Festival & Music Education Conference“ ja kontserdid USA rahvusvaheliselt tunnustatud muusikakoolides.

Augustis-septembris osaleti virtuaalselt ka „Neljandal Rahvusvahelisel Moskva Muusikakonkursil“, kust saavutati samuti esimene preemia. Ka seal oli väga auväärne rahvusvaheline žürii, kelle hulgas Moskva Konservatooriumi õppejõud ja solistid erinevatest ooperimajadest. Triol on heameel, et ühtemoodi hästi suhtuti neisse nii Idas kui ka Läänes.

Palju õnne!