Esmaspäeval, 25. novembril esitletakse ajakirja Res Musica 16. numbrit, mis on seekord pühendatud popmuusikale ja subkultuuridele. Esitlusel peavad neli autorit ettekandeid ajakirjas ilmunud teemadel. Järgneb lühike vestlusring ja kohvilaud.
Ajakava:
17.20 Natalie Mets (Tallinna Ülikool) “Klubikultuur eesti- ja venekeelsete inimeste integreerijana Sveta baari näitel”
17.40 Jaana Davidjants (Tallinna Ülikool) ““Stefania” for Identity, Affinity, and Disruption: The Role of Sound in TikTok War Activism”
18.00 Marju Raju (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) “Juhtumiuuring muusika mõjust identiteediloomele ja vaimsele heaolule LGBTQ+ segakoori Vikerlased näitel”
18.20 Polina Holitsyna (Turu ja Tartu ülikoolid) “Authenticity and the Subcultural Network of the Estonian Pagan Metal Scene”
18.40 Diskussioon ja kohvilaud
Kohapeal saab osta uut Res Musica numbrit, mille leiab peagi ka veebist ja EMTA e-poest.
Ajakirja värskes numbris ilmub seitse teadusartiklit. Kerli Kirch Schneider ja Katrin Tiidenberg vaatlevad naiselikkuse kujutamist Eesti popmuusikas ning Jaana Davidjants muusika rolli ukrainlaste näitel TikToki sõjaaktivismis. Polina Holitsyna vaatleb Eesti pagan metal’i subkultuuri autentsuse konstruktsioone ning Natalie Mets Sveta baari näitel klubikultuuri lõimivat potentsiaali. David Čelakovský analüüsib Tšehhi räppari Meitoni näitel muusikaloome positiivset mõju vaimsele tervisele ning Marju Raju ja Brigitta Davidjants seda, kuidas vähendab koorilaul lauljate ärevust ja tõstab nende meeleolu. Jānis Daugavietis ja Arnis Balčus analüüsivad fotode abil Riia kaasaegset underground-skeenet.
Artiklid on avaldatud inglise keeles ja eestikeelsete resümeedega või eesti keeles ingliskeelsete resümeedega. Res Musicast leiab ka ühe tõlkeartikli, kahe raamatu arvustused ning Eesti Muusikateaduse Seltsi sündmuste kroonika. Numbri koostas Brigitta Davidjants ja toimetas Anu Schaper.
Res Musica on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Muusikateaduse Seltsi aastaraamat.
Kõik huvilised on oodatud kuulama!