Digital Orchestra projekti tutvustus

28.06.2022 kell 17:00
C-405

DIGITAL ORCHESTRA PROJEKTI TUTVUSTUS
28. juunil kell 17.00 kammersaalis (C-405)

Digital Orchestra on vaba juurdepääsuga orkestripartiide kogu, mida saavad kasutada kõik instrumentalistid. Kogus on lai valik selliseid orkestripartiisid, mida läbitakse nii hariduslikel eesmärkidel, kuid mida küsitakse tihti ka professionaalsete orkestrite ettemängudel. Partiid on salvestatud digitaalse orkestrina kolmes erinevas tempos, aga nii, et just selle pilli partii, mida harjutada soovitakse, on puudu – iga instrumentalist saab selle ise n-ö juurde mängida. Kui näiteks viiuldajal on vaja harjutada teatud partiid, siis saab ta alla laadida sellise faili, kus on olemas kõik ülejäänud partituuriread peale viiuli.

Projektiga saab lähemalt tutvuda selle kodulehel, kus on saadaval ka kõik partiid.

Digital Orchestra projekt on rahastatud Euroopa Komisjoni ERASMUS+ programmi strateegilise koostööprojektide meetmest ning selle autoriteks on neli organisatsiooni kolmest riigist – Poolast, Eestist ja Itaaliast. Lisaks EMTA-le osalevad projektis F. Chopini nim. Varssavi Muusikaülikool, T. Schipa nim. Lecce Konservatoorium ja Ühendus Passionfruits Varssavist.

Tutvustusüritusel räägib projektist lähemalt prorektor Henry-David Varema, demonstreerime partiisid ning vastame ka osalejate küsimustele.