LÜKKUB EDASI! Doktorikontsert. Ksenia Rossar (sopran)

27.10.2021 kell 19:00
Suur saal

 

Kaastegevad Kristi Kapten (klaver), Marten Altrov (klarnet)
Kavas Rahmaninov, Nyman, Saariaho

TASUTA

 

Ksenia Rossar (1988) alustas 2006. aastal kompositsiooniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tõnu Kõrvitsa juhendamisel. 2009–2012 õppis laulu erialal Milanos G. Verdi nim konservatooriumis (juhendajad prof Jenny Anvelt ja prof S. Doz). 2011 lõpetas ta bakalaureuse õpinguid laulu erialal EMTA-s (prof Mati Palm) ja seejärel 2016 magistrantuuri (prof Eva Märtson-Wilson). 2019. aastal alustas õpinguid EMTA doktorantuuris prof Helin Kapteni juhendamisel. Konkurssidel on ta pälvinud järgmiseid auhindu: II koht ja parima naislaulja eripreemia Mart Saare nimelisel laulukonkursil (2007), noorima osaleja eripreemia IV rahvusvahelisel Alida Vane noorte lauljate konkursil Ventspilsis (2007), rahvusvahelise Klaudia Taevi konkursi finalist (2013), I preemia ja eripreemia III rahvusvahelisel Tiit Kuusiku nim Lied’i konkursil (2014), 2017. aastal oli ta Vello Jürna nim ooperilauljate konkursi finalist, Pjotr Slovtsovi nim rahvusvahelise ooperikonkursi finalist (Krasnojarsk) ja Jean Sibeliuse nim konkursi III koht (Turu). Oli 2012. aastal rahvusvahelise Richard Wagneri ühingu stipendiaat.

Ksenia on eriti huvitatud kaasaegsest vokaalkammermuusikast, esitades A. Schönberg, K. Saariaho, D. Šostakovitš, D. Argento, L. Larsen, K. Szymanowski, R. Štšedrin’ loomingut ja esiettekandeid heliloojatelt nagu M. Kessick, M. Kõrvits, A. Kruusmaa, A. Viale, M. Vihmand, T. Y. Ho ja B. Yung.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.