Hommikukohv. Sabine Göritzer

24.05.2024 kell 10:00
A-207

EMTA kultuurikorralduse magistriprogramm jätkab igakuiselt reedeti toimuva hommikukohvilõhnalise ja vabas vormis avatud seminariga, kuhu oma kogemusi jagama on kutsutud üks kogenud kultuurikorralduse praktik.

24. mail kell 10.00-11.00 (ruumis A-207) on meie külaliseks Grazi Kunstiülikooli ürituskorralduse osakonna juht Sabine Göritzer.

Sabine Göritzer on lõpetanud Grazi Ülikooli, kus ta omandas kraadid ajaloo ja filosoofia alal. Pärast ülikooli lõpetamist veetis ta poolteist aastat Lähis-Idas, kus ta süvenes kohalike kultuuride ajaloolisse konteksti.

1995. aastal alustas Sabine tööd toimetaja ja projektijuhina ühes tuntud Austria kirjastuses. Alates 2002. aastast asus ta tööle Grazi Kunstiülikooli, kus ta juhtis uuenduslikke projekte, mis olid suunatud ülikooli kultuurilise ja haridusliku maine parandamisele. 2019. aastast juhib Sabine ürituskorraldusosakonda, kus tema käe all töötab 35-liikmeline meeskond. Grazi Kunstiülikool, kus õpib 2500 üliõpilast, on suuruselt Euroopa teine muusikaülikool, mistõttu selle vilka akadeemilise ja kultuurielu südames leiab aset rohkem kui 1300 sündmust aastas, sh kolm erinevat kontserdisarja: põhikontserdid, abo@MUMUTH ning noortele suunatud kontserdid.

Lisaks korraldustööle on Sabine aktiivselt seisnud soolise võrdõiguslikkuse ja mitmekesisuse eest ning toetab ülikoolis lugupidavat ja hoolivat suhtumist, rõhutades nii tema laia professionaalset eetikat kui ka isiklikke väärtusi.