Hommikukohv. Sławomira Borowska-Peterson

22.03.2024 kell 09:00
A-207

EMTA kultuurikorralduse magistriprogramm jätkab igakuiselt reedeti toimuva hommikukohvilõhnalise ja vabas vormis avatud seminariga, kuhu oma kogemusi jagama on kutsutud üks kogenud kultuurikorralduse praktik.

22. märtsil kell 9.00-10.00 (ruumis A-207) on meie külaliseks Poola Vabariigi Suursaatkonna avaliku- ja kultuuridiplomaatia vanemspetsialist Sławomira Borowska-Peterson, kel selles valdkonnas töökogemust pea 25 aastat.

Sławomira Borowska-Peterson (1971) on pärit Aleksandrów Kujawskist, kus lõpetas põhikooli ja humanitaarteaduste gümnaasiumi tuntud poliitiliste dissidentide professor Zbigniew Ostrowski ja Andrzej Huzary juhendamisel. 1989. aastal, mil Poolas toimusid esimesed demokraatlikud valimised, alustas Slawomira Krakówi Jagellooni Ülikoolis poola filoloogia õpinguid spetsialiseerudes teatriteadusele (magistri- ja doktoriõpe jaapani nō-teatri valdkonnas, juhendajad prof. Małgorzata Sugiera ja prof. Zofia Alberowa). On õppinud kultuurikorraldust Pozńani Sotsiaalteaduste Ülikoolis (juhendaja prof. Michał Iwaszkiweicz).

Aastatel 1989-2000 tegeles teatri valdkonnas akadeemilise töö, teatrikriitika kui ka kunstilise ja haridusprogrammi korraldamisega Chimeras ning Jaapani kunsti- ja tehnikakeskuse Manggha alla kuuluvas Biwas. Ta on koordineerinud ka Poola meditsiinimissiooni tegevust Kosovos ja Albaanias.

Alates 2000. aastast töötab Sławomira Poola Saatkonnas Tallinnas, kus vastutab avaliku ja kultuuridiplomaatia eest. Eesti-Poola kultuurisidemete edendamise, Chopini aasta korraldamise ja nägemispuudega laste muusikaõpingute toetamise eest omistati talle 2011. aastal Valgetähe teenetemärk.