CHARLOTTE HUG (Luzerni Muusikakõrgkool, Šveits)
11. novembril kell 10.00-15.00 A-404
12. novembril kell 10.00-15.00 D-511
13. novembril kell 10.00-15.00 C-405
Charlotte Hug on Šveitsi helilooja ja improvisatsioonikunstnik, kelle uuenduslikud muusikalis-visuaalsed sooloetendused ja interdistsiplinaarne looming on pälvinud laialdast rahvusvahelist tunnustust. Hug on tuntud oma pühendumuse poolest vioola mängutehnika pidevale arendamisele, mille käigus on ta pillile andnud täiesti uue kõla. Tema loomingut iseloomustab vioola ja vokaali unikaalne sulandumine, kus ta kasutab kõrget falsetti, vibreerivat kurguhäält, multifoonikat ja keelelist artikulatsiooni. Hug püüab viia nii instrumentaalseid kui ka vokaalseid tehnikaid maksimaalse täiuslikkuseni, luues sellega äratuntava ja eripärase helikeele.
Hugi ulatuslik diskograafia suisaldab salvestusi koos Elliott Sharpi, Maggie Nicolsi ja Lucas Niggliga, samuti mitmeid sooloplaate ning koostöid Stellari keelpillikvartetiga, kuhu kuuluvad Phil Wachsmann, Marcio Mattos ja John Edwards. Lisaks on ta salvestanud plaate rahvusvahelistel plaadifirmadele.
Olles omandanud hariduse nii kaunite kunstide kui ka klassikalise muusika alal, on Hug pälvinud mitmeid auhindu ja stipendiume. Ta on osalenud kunstnikuresidentuurides Londonis, Pariisis, Berliinis, Johannesburgis ja Shanghais ning saanud rahvusvahelise helilooja Civitella Ranieri fondi stipendiumi. Samuti on ta olnud staarartist (“artiste étoile”) maailmakuulsal Luzerni festivalil ning 2019 nomineeritud Classic:Next innovatsiooniauhinnale.
Tema kunstilise ja uurimistöö keskmes on projekt “Son-Icons”, mis ühendab endas nähtavat muusikat, visuaalset kunsti ja muusikalist notatsiooni. Hug on välja töötanud Son-Icons’i kompositsioonimeetodi, mida ta rakendab interdistsiplinaarsetes ja kultuuridevahelistes kontekstides. Tema teoseid ja ruumilisi etteasteid esitavad rahvusvahelised ansamblid nagu Ensemble SuperMusique Montréal, Via Nova Choir Munich, Lucerne’I Festivaliorkester ja Johannesburgi FATC tantsukompanii. Hug on olnud Londoni Improvisatsiooniorkestri pikaaegne liige, mis on avaldanud suurt mõju tema loomingulisele arengule. Selle tulemusel on ta välja töötanud avatud kontseptsioonid ning juhatanud erinevaid improvisatsiooniorkestreid, sealhulgas São Paulo ja Krakowi Improvisatisooniorkestrid.
Lisaks oma loomingulisele tegevusele on Hug aktiivne kontsertesineja, solist, helilooja ja dirigent, esinedes suurfestivalidel Euroopas, Põhja- ja Ladina-Ameerikas, Kanadas, Lõuna-Aafrikas ja Hiinas, sealhulgas sellistel prestiižsetel sündmustel nagu SWR Donaueschinger Muusikapäevad, Berliner Festspiele, MaerzMusik, Victoriaville’i rahvusvaheline kaasaegse muusika festival ja San Francisco rahvusvaheline kunstifestival.
Hug juhendab ka improvisatsiooni ja heliloomingu meistriklasse ning on olnud õppejõud või külalisprofessor sellistes tuntud õppeasutustes nagu Montreali McGilli Ülikool, California Berkeley Ülikool, Johannesburgi Witswatersrandi Ülikool ja Hangzhou Kunstiakadeemia. Ta juhib rahvusvahelist magistriõppekava “Creation & Scenario in Music” Zürichi Kunstide Ülikoolis.