Improvisatsioonikursus: Farištamo Eller

18.09.2020 kell 10:00
C-405

JAAK SIKK (klaver)
16. septembril kell 10.00-12.00 ja 13.00-15.00 C-405

FARIŠTAMO ELLER (klaver)
18. septembril kell 10.00-12.00 ja 13.00-15.00 C-405

Jaak Sikk (1985) on improviseerija ning pianist. Ta õpetab alates 2014 aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kaasaegset improvisatsiooni ning omandas sel suvel samas ka doktorikraadi. Jaak on andnud improvisatsioonimeistrikursusi Soomes, Islandil, Inglismaal, Itaalias. Ta on Tartu Elleri Akadeemia liige.

Tema lavapartnerite hulka kuuluvad Sergio Castrillon, Henri Bok, Eleri Ann Evans, Juan Fran Cabrera, Vlady Bystrov, Agusti Fernandez, Harri Kuusijärvi, Lauri Hyvärinen, Ville Vokkolainen, Katri Tikka, Peter Gotterbarm, Una McGlone, Farištamo Eller jpt.

Farištamo Eller (1985) on pianist ja improvisaator. Aastal 2014 lõpetas ta Baseli Muusikaakadeemias vabaimprovisatsiooni eriala prof. Fred Frithi, Alfred Zimmerlini ja Rudolf Lutzu juures. Lisaks improvisatsioonile tegeles ta palju kammermuusika- ja lied-duoga ning orkestri dirigeerimise ja dirigeerimistundide saatmisega.

Aastast 2004 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal prof. Valdur Rootsi ja Marko Martini juures omandades sealsamas magistrikraadi aastal 2011. Aastatel 2006-07 täiendas ta end ERASMUS stipendiumiga Helsingis Sibeliuse Akadeemias prof. Jussi Siirala juures. Kõrvalerialana õppis ta koorijuhtimist ja orkestri dirigeerimist (prof. Toomas Kapten, Rodolfo Fischer), tegeles kammermuusika (dots. Natali Sakkos, Taavi Kerikmäe, Anton Kernjak, Marcus Weiss, Jürg Henneberger), lauljate saatmise (prof. Helin Kapten, Jan Schultsz) ja palju aastaid vabaimprovisatsiooniga (prof. Anto Pett).

Ta on töötanud Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis õpetajana (vabaimprovisatsioon, saateklass, üldklaver) ning on nii kodu- kui välismaal osalenud meistrikursustel, konkurssidel, erinevates projektides näiteks kaasaegsete tantsijatega ning andnud kontserte paljude erinevate koosseisudega. Klaveriduos KeAmo mängib ta koos pianist Merike Poomiga juba seitsmendat aastat. Ta on osa võtnud paljudest meistrikursustest, konkurssidest ja teinud koostööd erinevate heliloojatega (Pärt, Andriessen, Alvarado, Penderecki, Palsson).Ta on olnud Eesti Kunstikadeemia Kammerkoori dirigent 5 aastat ja suvel 2013 oli praktikal Berliinis Neuköllner Operis festivali assistendina.

Aastast 2016 töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna (vabaimprovisatsiooni didaktika) ning aastast 2014 Kehra Kunstide Koolis klaveiõpetajana. Sügisel-talvel 2015 mängis ta põnevatel kontsertidel kaasaegse muusika ansambliga New4Art Šveitsis, seejärel klaveriduo KeAmo koosseisus Eestis, samuti jätkub koostöö lauljatar Jane Tiigi ja Sabrina Hintermanniga.