Kaja kammerkontsert. Kitarriduo Helin Hallik & Daniel Taradaj

21.09.2021 kell 19:00
Kultuurikeskus Kaja

Helin Hallik (2001) on väljapaistev noor kitarrist, kes on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Vahur Kubja ja Kirill Ogorodnikovi käe all. Ta on andnud palju kontserte nii solisti kui ka ansamblipartnerina ning võtnud osa paljudest meistriklassidest mainekate kitarristide käe all, sh Paolo Pegoraro, Gabriel Bianco, Goran Krivokapić, Łukasz Kuropaczewski jt. Hallik on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel kitarrikonkurssidel, millest mainimisväärsemad on I koht Tallinna kitarrikonkursil, III koht üleriigilisel konkursil „Parim noor instrumentalist“ ning III koht Balti kitarrifestivali konkursil Birstonases Leedus (2018, 2019). 2020. aastal osales ta noorte solistide telekonkursil „Klassikatähed“. Helin on üles kasvanud muusika keskel ning peab muusikas olulisimaks tunnetust ning sügavust. „Leian, et interpreet peab teost esitades järgima helilooja soove, kuid alati poetama palasse ka killukese iseendast – nõnda saab tekkida kooskõla helilooja, interpreedi ning kuulaja vahel.”

Daniel Taradaj on andekas poola klassikaline kitarrist, kes on üles kasvanud Krakówi linna loomingulises keskkonnas. Ta alustas oma muusikaõpinguid Andrzej Świerkoszi ja Joanna Barani juures, jätkates hiljem Miłosz Mączyński (Krakówi Muusikaakadeemia) ja Alexander Swete (Viini Muusika- ja Etenduskunstide Ülikool) juures. Taradaj on regulaarselt osa võtnud nimekate kitarristide meistriklassidest, kelle hulgas on näiteks Łukasz Kuropaczewski, Paolo Pegoraro, Gabriel Bianco ja Andrea De Vitis, otsides pidevalt uusi inspiratsiooniallikaid. Õpinguaastatel saavutas ta mitmeid auhinnalisi kohti riiklikel konkurssidel. Nüüdseks on Taradaj leidnud tasakaalu soolomängu, ajaloolise esituse aspektide õppimise, kitarrile ja kitarriansamblitele palade arranžeerimise, erinevate instrumentidega kammermuusika esitamise ja kontsertide korraldamise vahel. Tema jaoks on muusika interpreteerimisel olulisim iga detaili eest hoolitsemine, et teose sügavaim ning tõeliseim tähendus välja tuua.

Duo Helin Hallik & Daniel Taradaj on kahest noorest ning ambitsioonikast kitarristist koosnev ansambel. Tänu teineteise sügavale mõistmisele on koosmäng täis naudingut ning loomingulisust. Ansambli eesmärk on esile tuua rohked väljendusvahendid, mida kaks kitarri ühiselt pakkuda suudavad.

Pilet 3 € (saadaval Piletilevis ja kohapeal tund enne algust)

Kaja kammerkontsert on kontserdisari, mida Kaja korraldab koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.
Kontserdile müüakse piiratud arv kohti, külastajatel palume esitada covid tervisetõend (vaktsiinipass, läbipõdemise tõend või negatiivne test (PCR 72h, antigeen 48h).

Kontserdisari toimub koostöös EMTAga ning see peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.