Kammermuusika meistrikursus. Jānis Maļeckis

13.09.2021 kell 10:00
C-405

13. septembril kell 10.00-14.00 C-405
JĀNIS MAĻECKIS (Jāzeps Vītolsi nim. Läti Muusikaakadeemia)

Jānis Maļeckis (1957) on pianist, kelles põimuvad erakordne õpetamisanne ning rahvusvaheliselt aktiivne artistlik tegevus. Sündinud Jūrmalas, alustas Maļeckis klaveriõpinguid Riias Emīls Dārzinši nimelises muusikakeskkoolis, 1981. aastal lõpetas ta Jāzeps Vītolsi nimelise Läti muusikaakadeemia ning 1985. aastal kammermuusika osakonna Nikolai Rimski-Korsakovi nimelises Peterburi riiklikus konservatooriumis.

Praegusel ajal töötab Maļeckis Jāzeps Vītolsi muusikaakadeemia kammeransambli ja saateklassi professorina ning klaveriõpetajana Jūrmala muusikakeskkoolis. Maļeckis on andnud meistrikursusi Saksamaal, Suurbritannias, Luksemburgis ja Eestis ning on üles astunud mitmesugustel festivalidel Soomes, Eestis, Prantsusmaal ja Ameerika Ühendriikides. Maļeckise õpilased on olnud märkimisväärselt edukad mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

Maļeckis on lõpetanud ka Läti Kunstiakadeemia (1994) ning lisaks edukale muusikukarjäärile on ta tunnustatud maalikunstnik, kelle töid on eksponeeritud näitustel Lätis, Belgias, Norras ja Ameerikas.

2006. aastal pälvis Jānis Maļeckis silmapaistva pedagoogilise ja loomingulise töö eest Jāzeps Vītolsi muusikaakadeemialt ja Hansapangalt aastapreemia.