Kammermuusika meistrikursus. Valentinas Gelgotas

13.09.2021 kell 10:00
A-404

13. septembril kell 10.00-14.00 A-404
VALENTINAS GELGOTAS (Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia)

Valentinas Gelgotas on õppinud flööti Juozas Naujalise Kunstikoolis Kaunases, aastatel 1971−1976 Vilniuse konservatooriumis (praegune Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia) ning aastatel 1978−1981 Moskva Tšaikovski-nimelises konservatooriumis, kus ta omandas doktorikraadi.

Aastal 1979 võitis Gelgotas esikoha üleliidulisel flöödikonkursil Minskis. 1975. aastast töötab ta Leedu Rahvuslikus Sümfooniaorkestris, sealjuures 1980. aastast flöödirühma kontsertmeistri ja sooloflötistina. Koos orkestriga on ta esinenud pea kõigis mainekamates kontserdipaikades Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Portugalis, Hollandis, Belgias, Poolas, Tšehhis, Slovakkias, Austrias, Luksemburgis, Šveitsis, Itaalias, Norras, Rootsis, Soomes, Ühendkuningriikides, Iirimaal, Jaapanis ja endistes NSV Liidu vabariikides. Aastatel 1975–1987 kuulus ta Leedu Heliloojate Liidu kammeransamblisse, mille koosseisus esitas toonaste kaasaegsete Leedu ja välismaiste heliloojate loomingut ning oli paljude vastloodud teoste esmane esitaja.

Gelgotas tunneb huvi erinevate ajastute muusika ja eri rahvustest heliloojate vastu ning on esinenud nii solistina kui ka koos erinevate kammeransamblitega. Ansambli Gaida Ensemble liikmena on Valentinas Gelgotas mänginud paljudel prestiižsetel kaasaegse muusika festivalidel, sh Göteborg Art Sounds Rootsis, Pan Music festival Lõuna-Koreas, Melos-Ethos festival Bratislavas jt.

Gelgotas on salvestanud Leedu riikliku raadio arhiivi üle 200 teose, mida esitatakse sageli ka välisraadiojaamades. Alates 1984. aastast õpetab Valentinas Gelgotas Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias ning on muuhulgas seadnud nii õppetööks kui ka kontserdirepertuaariks flöödiansamblitele muusikat.