Kitarriõhtu. Helin Hallik ja Yifei Wu

16.12.2021 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Yifei Wu (1994) õpib klassikalist kitarri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Heiki Mätliku juures. Tema repertuaaris on nii barokkmuusika kui ka 19. ja 20. sajandi kitarriteosed. Lisaks solistitegevusele on Wu esitanud muusikat kammeransamblis lautomängija, pianisti ja vokalistiga. Kitarriõpingute kõrval tegeleb ta ka heliloominguga ning huvitub iseäranis 20. sajandi muusikast.  

Helin Hallik (2001) on väljapaistev noor kitarrist, kes on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Vahur Kubja ja Kirill Ogorodnikovi käe all. Ta on andnud palju kontserte nii solisti kui ka ansamblipartnerina ning võtnud osa paljudest meistriklassidest mainekate kitarristide käe all, sh Paolo Pegoraro, Gabriel Bianco, Goran Krivokapić, Łukasz Kuropaczewski jt. Hallik on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel kitarrikonkurssidel, millest mainimisväärsemad on I koht Tallinna kitarrikonkursil, III koht üleriigilisel konkursil „Parim noor instrumentalist“ ning III koht Balti kitarrifestivali konkursil Birstonases Leedus (2018, 2019). 2020. aastal osales ta noorte solistide telekonkursil „Klassikatähed“. Helin on üles kasvanud muusika keskel ning peab muusikas olulisimaks tunnetust ning sügavust. „Leian, et interpreet peab teost esitades järgima helilooja soove, kuid alati poetama palasse ka killukese iseendast – nõnda saab tekkida kooskõla helilooja, interpreedi ning kuulaja vahel.“

Ligi 20-aastase ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis. Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

SISSEPÄÄS MUUSEUMIPILETIGA

Kõigil Eesti Kunstimuuseumi külastajatel (alates 18. eluaastast) tuleb saabudes esitada dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks. Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:

  • kehtiv vaktsineerimispass,
  • COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva),
  • negatiivne COVID-19 PCR testi tõend (kehtib 72 h)
  • negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtesti tõend (kehtiv 48 h)

Muuseumis kohapeal testimisvõimalust ei ole. Isikusamasuse tuvastamiseks kehtib tõend üksnes koos isikut tõendava dokumendiga.

Sündmuse korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus, Adamson-Ericu muuseum