Klaveri- ja kammermuusikameistrikursus. Boris Bloch

13.10.2023 kell 15:00
C-405

BORIS BLOCH (Folkwang Universität der Künste, Essen)
13. oktoobril kell 15.00-19.00 C-405

1951. aastal Odessas sündinud Boris Bloch õppis Moskva konservatooriumis Dimitri Baškirovi juures ning on mitmete rahvusvaheliste klaverikonkursside võitja: 1976. aastal New Yorgis toimunud noorte artistide konkursil pälvis esimese preemia, 1977. aastal Tel Avivi Artur Rubinsteini klaverikonkursil hõbemedali ja 1978. aastal Bolzano rahvusvahelisel klaverikonkursil “Ferruccio Busoni” esimese preemia. Ta esineb tihti ka sellistel festivalidel nagu Ruhri ja Chopini festivalid, Mozarti festivalil Salsomaggiore Termes, Varna suvefestivalil, Rheingau muusikafestivalil, Busoni klaverifestivalil Bolzanos, Santanderis ja Euroopa Liszti ööl Weimaris.

Bloch on välja andnud mitmeid CD-plaate, kus tema salvestused Liszti ooperiparafraasidest märgiti ära Grand Prix International du Disque Liszt auhinnaga. Samuti on pälvinud tähelepanu Mussorgski klaveriteoste salvestused, millele omistati Excellence Disque auhind.

Alates 1985. aastast on Boris Bloch Esseni Folkwangi konservatooriumi klaveriprofessor, kes osaleb regulaarselt tuntud klaverikonkursside žüriide töös. .