Lavakunsti osakonna magistrantide lavakava „Kummardus Valgevenele“

10.02.2021 kell 20:30
Black box

"Аист" (Kurg), autor valgevene illustraator Ekaterina Zagarodniaya, cactuss.art

Kummardus Valgevenele
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunsti osakonna magistrikursuse lavakava

EMTA lavakunsti osakonna magistrantide teise aasta loomingulise projekti materjalivaliku määras ajahetk – Valgevene ärkamine.

Valgevene kirjaniku ja nobelisti Svetlana Aleksijevitši raamatus „Tšernobõli palve” iseloomustab üks intervjueeritav valgevenelasi: „Oleme fatalistid. Me ei võta midagi ette, sest usume, et kõik läheb nii, nagu läheb. Usume saatust. Ajalugu on meil juba säärane… Iga põlvkond on pidanud sõja üle elama… Ikka ja jälle veri… Miks peaksimegi teistsugused olema? Meie oleme fatalistid…”

Nüüd aga ei ole valgevenelased, kes nimetavad end soorahvaks, tõmbunud tagasi soodesse ja rabadesse nagu varem kogu oma ajaloo vältel kriiside korral, vaid otsustanud midagi ette võtta. Leidsime, et meie saame valgevenelasi toetada ennast harides, süvenedes Valgevene ajalukku ja kultuuri. Kutsume teid osa saama.

Laval EMTA lavakunsti osakonna magistrandid: Grete Jürgenson, Laura Kalle, Kaija M. Kalvet, Anett Pullerits, Christopher Rajaveer ja Kerli Rannala
Juhendaja: Anu Lamp

 

Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box’is (sissepääs Sakala tänavalt):
10. veebruaril kell 18.00
10. veebruaril kell 20.30

Tartus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis:
7. märtsil kell 18.00

Lavakava piletitulu annetame solidaarsusfondi BySol kaudu Valgevenes represseeritute toetuseks. Pileti saab lunastada kohapeal sularaha eest (10 eurot või Teile sobiv suurem summa).

Koha broneerimiseks kirjutage kindlasti aadressil lavakunst@eamt.ee, millisele etendusele soovite tulla. Saadame Teile ka vastuskirja. Kohtade arv on piiratud!

Solidaarsusfond BySol toetab Valgevene inimesi, keda on represseeritud või kes on poliitilise allasurumise läbi kaotanud töö, sest on väljendanud oma soovi elada vabas ja demokraatlikus Valgevene riigis.

Rohkem infot: https://bysol.org/english ja https://bysol.org/about/english