Loovuurijate videoportreede esilinastus BFMis

01.02.2024 kell 17:30
BFMi SuperNova kinosaal

Olete palutud Eesti loovuurijaid tutvustava lühifilmide sarja “Loov teadus” esilinastusele BFMi SuperNova kinosaalis (Narva mnt 27, 4. korrus, ruum N-406) neljapäeval, 1. veebruaril kell 17:30!

Portreelugude kaudu tutvustatakse kuut andekat ja omanäolist Eesti loovuurijat ning nende mitmekesiseid praktikaid, mille ühiseks jooneks loomingu ja uurimistöö ühendamine.

Oma loovuurimuslikke projekte tutvustavad Kärt Ojavee, Jaanus Samma, Liina Keevallik, Elen Lotman, Piret Jaaks ja Juhan Uppin.

Aina keerulisemaks muutuvas ühiskonnas on hädavajalik teadvustada humanitaar- ja sotsiaalteaduste ning sealhulgas loovuuringute väärtust uute teadmiste ja maailma mõistmise viiside loomisel. Portreelugude sarjaga “Loov teadus” jätkavad EKA, EMTA ja BFM kui Eesti olulisimad loovuurimuse keskused oma missiooni arendada ja tutvustada loovuurimuslike meetodite väärtust ühiskonna ees seisvate väljakutsete lahendamisel.

Ajakava:
17:30 Helsingi Kunstiakadeemia loovuurimuse professor Dr. Leena Rouhiaineni avatud loeng “Notes on Artistic Research” (inglise keeles)
18:00 Portreelugude esilinastus
18:45 Tervitusamps ja -naps
Õhtut juhib Erle Loonurm

Anna oma tulekust teada siin!

Kohtumiseni kinos!

Režissöör-monteerija: Rasmus Puksmann
Toimetaja: Erle Loonurm
Produtsent: Elari Lend
Operaatorid: Raido Pedak, Rasmus Puksmann, Burhan Hatinoglu
Helioperaator: Tanel Kadalipp
Helilooja: Ekke Västrik
Graafiline disain: Pärtel Eelmere
Projektijuht: Pille Epner
Toetab: Eesti Teadusagentuur