Meistrikursus flötistidele. Giedrius Gelgotas

06.11.2023 – 07.11.2023
kell 15:00
D-210

GIEDRIUS GELGOTAS (Vytautas Magnuse nim. Kaunase Ülikooli Muusikaakadeemia)
6. novembril kell 15.00-19.00 D-210
7. novembril kell 11.00-16.00 D-210

Leedu flötist Giedrius Gelgotas lõpetas 1996. aastal M. K. Čiurlionise Kunstigümnaasiumi (õpetaja Jefimijus Taškinas) ning 2003. aastal Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia (prof Valentinas Gelgotas), kus omandas nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi. Aastatel 2002-2003 õppis ta Londonis silmapaistva flöödiprofessori William Bennetti juhendamisel ning aastail 2006-2007 Viini Muusika- ja Etenduskunstide Üikoolis prof. Barbara Gisler-Haase käe all. Samuti on ta osalenud Emmanuel Pahudi, Wolfgang Schulzi, Jeffrey Khaneri, Phillipa Daviese, Lóránt Kovácsi, Carsten Hustedi, Christian Larde’i, Ian Clarke’i, Jean-Claude Gerardi ja Barbara Gisler-Haase meistriklassides.

Giedrius Gelgotas on võitnud II ja III preemia Juozas Pakalnise riiklikul noorte interpreetide konkursil, I preemia Yamaha konkursil jaII preemia Jurjanu Andrejs’i rahvusvahelisel puhkpillide konkursil Lätis. Lisaks on ta pälvinud diplomi rahvusvahelisel Rimski-Korsakovi konkursil Peterburis ning osalenud Illzachi rahvusvahelisel kammermuusikakonkursil Prantsusmaal, kus koos Leedu flöödikvartetiga pälviti III preemia, eripreemia parima kaasaegse teose esituse eest ja žürii eripreemia. Giedrius Gelgotas on esinenud nii solisti kui kammeransamblistina erinevatel festivalidel Leedus ja välismaal, sh festivalil Pacific Music Jaapanis  ja Bachi Akadeemia rahvusvahelisel festivalil Stuttgardis, Saksamaal.

Giedrius Gelgotas on Leedu flöödikvarteti ja Püha Kristofoni puupuhkpillikvinteti liige ja asutaja. Koos kvintetiga salvestati 2005. aastal CD ning 2006. aastal koos pianist Indrė Baikštytėga anti välja plaat Leedu helilooja Faustas Latėnase sonaadiga flöödile ja klaverile. Gelgotas on teinud arvukalt salvestusi ka Leedu Rahvusringhäälingule ning esinenud solistina Leedu Riikliku Sümfooniaorkestri, Leedu Kammerorkestri ja Püha Kristofoni orkestri ees. Solisti ja erinevate kammerlkoosseisudes on ta olnud mitmete isiklikult talle kirjutatud teoste esmaesitaja ning andnud kontserte sellistes riikides nagu Jaapan, Egiptus, USA, Armeenia, Hispaania, Eesti, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa, Austria, Šveits, Itaalia, Prantsusmaa, Läti, Venemaa jt. Oma mitmekülgse ja laiahaardelise kontserttegevuse eest on ta pävinud nii Leedu Vabariigi Haridusministeeriumi kui Vilniuse Linnavalitsuse tänukirja.