Meistrikursus flötistidele. Ria Georgiadis

20.03.2024 – 21.03.2024
kell 12:30
A-404

RIA GEORGIADIS (Joonia Ülikool, Korfu, Kreeka)
20. märtsil kell 12.30-15.30 A-404
21. märtsil kell 13.00-16.00 A-404

Ria Georgiadis on mitmekülgne ja laia repertuaariga flötist, kes tunneb erilist huvi kaasagse heliloomingu vastu. Kriitikud on tema mängus esile toonud “täielikku, meeldejäävalt selget ja paindlikku kõla” ja “eeskujulikku tehnikat”. Solistina ja kammermuusikuna on tal tihe esinemisgraafik kogu Euroopas, Ameerikas ja Aasias ning ta on teinud arvukalt salvestusi nii Kreeka kui Austria raadiole. Ta on olnud paljude kaasaegsete heliloojate spetsiaalselt talle pühendatud teoste esmaettekandja. Tema hiljutine duoalbum Austria helilooja Rudolph Jungwirthi teostest flöödile ja klaverile ilmus Ülem-Austria Kultuurifondi toetusel.

Ria Georgiadis on sündinud Thessalonikis, kus sai ka esmase muusikahariduse. Õpingud järkusid Austrias Linzi Anton Bruckneri nim. Ülikoolis ja Saksamaal Freiburgi Muusikaülikoolis, kus ta õppis Robert Aitkeni käe all. Lisaks sellele on ta Viini Muusika- ja Esituskunstide ülikoolis õppinud muusikafüsioloogiat ning lõpetanud samas koolis dr Bernhard Riebl’i juures kraadiõppes kursuse “Hingamine ja hääleõpetus puhkpillimängijatele”. Täiendavad õpingud Karlheinz Stockhauseni – Kathinka Pasveeri ja János Bálinti juures Budapeštis, Ungaris, on olnud tema kunstilisele arengule sama määrava tähtsusega kui meistriklassid selliste väljapaistvate flötistide juures nagu J.P. Rampal, Ph. Boucly, P.Y. Artaud, I. Matuz, R. Fabbriciani, R. Dick, T. Wye, W. Bennett, M. Fahlenbock, A. Lieberknecht ja K. Kaiser.

Ria Georgiadise erilise huvi on pälvinud erinevate teadusvaldkondade ühendamine. Ta on avaldanud mitu flöödimängu ja flööripedagoogikat puudutavat artiklit ning olnud hiljuti kaasautoriks flöödi ja puhkpilliansamblimängu käsitleva raamatu koostamisel. Samuti arranžeerib ja komponeerib ta ise pedagoogilist huvi pakkuvaid teoseid. Oma õpetamismetoodikas keskendub ta muusikutele mõeldud lõdvestus- ja diferentseeritud pingutusmeetoditele olles uurinud vaimse treeningu mõju flöödimängu lihastoonuse ökonoomsusele. Käesoleval ajal töötab Ria Georgiadis on Kreeka Joonia Ülikooli muusikaosakonna flöödiprofessorina.