Meistrikursus kitarristidele: Rovšan Mamedkuliev

17.11.2021 kell 16:00
A-404

ROVŠAN MAMEDKULIJEV (Venemaa)
17. novembril kell 16.00-18.15 A-404

Aseirbadžaanis sündinud ja Venemaal üles kasvanud kitarrist Rovšan Mamedkulijev on alates 1999. aastast võitnud preemiad enam kui kahekümnel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil. Oma soolokarjääri jooksul on ta andnud kontserte üle kogu maailma: Moskvas, Los Angeleses, Torontos, Brasiilias, Pariisis, Madridis, Berliinis, Vilniuses, Sarajevos, Chișinăus, Bakuus ja Minskis. 2012. aastal esines ta soolokavaga New Yorgi Carnegie Hallis ning kontserteeris paljudes Saksamaa ja Hispaania linnades. Olles võitnud GFA (Guitar Foundation of America) rahvusvahelise kontsertartistide konkursi, käis ta hooajal 2013/2014 turneel, mille käigus andis 51 soolokontserti ning juhendas meistrikursuseid Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Mehhikos ja Brasiilias.

Rovšan Mamedkulijev on soleerinud väga erinevate ansamblite ja orkestrite ees: l’Ensemble orchestral de Valencia (Hispaania), Pariisi konservatooriumi orkester, Kara Karajevi nimeline Aseirbadžaani Riiklik Kammerorkester, Nižni Novgorodi Filharmoonia Sümfooniaorkester, Udmurdi Vabariigi Riiklik Sümfooniaorkester jt.

Mamedkulijev on toonud esiettekandele mitmeid klassikalisele kitarrile kirjutatud uudisteoseid, nende seas Philippe Lemaigre’ kontsert nr 3 “Antony” kitarrile ja sümfooniaorkestrile (Antony, Prantsusmaa, 2012) ja Elena Lebedeva kontsert “Famalicao” kitarrile ja kammerorkestrile (Kostroma, Venemaa, 2008). Artist esitab ka enda tehtud seadeid. Ta on üllitanud plaadi vene autorite loomingu seadetega (“Masters of Russian Composition: Alexander Borodin and Anatoly Lyadov”, MelBay Publications, USA, 2014) ning arranžeerinud oma kaasmaalase, aseirbadžaani helilooja Fikret Amirovi muusikat (“Fikret Amirov. 6 Miniatures”, LACG Editions, USA, 2015).

Allikas: Eesti Kontsert