Meistrikursus klaveriduodele. Piotr Różański ja Grzegorz Mania

11.11.2022 kell 10:00
B-305

PIOTR RÓŻAŃSKI (Krzysztof Penderecki nimeline Krakówi Muusikaakadeemia) GRZEGORZ MANIA (Feliks Nowowiejski nimeline Bydgoszczi Muusikaakadeemia)
11. novembril kell 10.00-14.00 B-305

Pianist Piotr Różański on lõpetanud Krakówi Muusikaakadeemia klaveri ja kammermuusika erialal. Pärast doktorikraadi kaitsmist aastal 2014 ja järeldoktorantuuri valiti Różański 2019 klaveriõppe professoriks Krakówi Muusiaakadeemias, samuti õpetab ta Chopini muusikakoolis Krakówis.

Piotr Różański on olnud mitmete klaveri ja kammermuusika rahvusvaheliste konkursside laureaat, sealhulgas Chopin National Piano Competition 2006, YAMAHA Foundation Scholarship Piano Competition 2008, Independent International Competition for Musical Individualities 2010, samuti mitmete konkursside finalist USAs, Slovakkias ja Austrias. Kammermuusikuna on ta teinud koostööd mitmete mainekate muusikutega ja esinenud sellistel festivalidel nagu Winners and Masters, Chopin and his Europe, The Łódź Philharmonic Premiere, Wawel at Dusk, Summer Music, Mozartiana, Music in Old Kraków, Emanations, Young Musicians’ Festival, International Chopin Piano Festival Duszniki Zdrójs ja Ludwig van Beethoven Easter Festival.

Różański tegeleb aktiivselt ka klaverimuusika alase kirjanduse uurimise ning klaveriduodes vasakul käel mängija tehnika arendamisega. Ta teeb koostööd kirjastusega PWM Editions uute muusikaväljaannete avaldamisel, toimetades sealhulgas Roman Ryterbandi klaveriteoseid ja valitud klaveriduette neljale käele.

Pianist Grzegorz Mania on lõpetanud kiitusega Krakówi Muusikaakadeemia ja Londoni Guildhall Muusika- ja Teatrikooli. Ta on õppinud ka õigusteadust Jagielloniani ülikoolis ja kaitsnud doktorikraadi väitekirjaga muusikast ja autoriõigusest. Alates 2019. aastast on ta Krakówi muusikaakadeemia koosseisuline professor.

Mania esineb orkestrisolisti ja kammermuusikuna olles nt ansambli Extra Sounds liige. Alates 2002. aastast on ta osalenud ja tulnud finalistiks paljudel rahvusvahelistel konkurssidel Poolas, Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes, Austrias, Itaalias, Norras, Iisraelis, Islandil, USAs, Ukrainas jm.

Käesoleval ajal tegeleb Grzegorz Mania õpetamisega Feliks Nowowiejski nim. Bydgoszczi Muusikaakadeemias (professor), autoriõiguse loengute pidamisega Krakówi ja Wrocławi Muusikaakadeemias ning esineb kammermuusikakavadega kõikjal Poolas.